Ostatnio aktualizowane: 17.09.21

 

Interkom motocyklowy – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Interkomy motocyklowe to urządzenia ułatwiające komunikację między osobami podróżującymi jednośladem. W przypadku wyboru odpowiedniego modelu warto sprawdzić dodatkowe funkcje, które pozwolą na rozszerzenie funkcjonalności sprzętu. Jednym z polecanych modeli jest MaxTo M2, umożliwiający jednoczesne połączenie od 6 motocyklistów. Sprzęt można sparować z dwoma telefonami, odtwarzaczem lub nawigacją. Innym polecanym produktem jest Sena SMH5-FM-UNIV wyróżniający się szybkim transferem Bluetooth 3.0. Model jest wodoodporny, dzięki czemu można go używać nawet w czasie deszczu. Interkom motocyklowy ma wbudowany system automatycznej redukcji szumów w czasie jazdy.

8 najlepszych interkomów motocyklowych. Opinie w 2021 roku 

 

Wybór wysokiej jakości urządzenia przeznaczonego do komunikacji między motocyklistami lub kierowcą i pasażerem wymaga sprawdzenia opinii innych użytkowników. Interkom z dodatkowymi funkcjami przyda się osobom, które spędzają każdą wolną chwilę na jednośladzie i chcą mieć dostęp do muzyki, radia oraz komunikatów z nawigacji. Aby wybrać najlepszy produkt, warto sprawdzić ranking interkomów motocyklowych, w którym znajdują się najlepsze modele z danej kategorii. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie przeznaczone do bezprzewodowej komunikacji umożliwia prowadzenie rozmowy pomiędzy 6 motocyklistami jednocześnie. Sprzęt ma system DSP oraz EDR, który gwarantuje brak opóźnień w trakcie rozmowy. Interkom można ładować w trakcie jazdy. Model ma wbudowany moduł umożliwiający słuchanie radia.

Wady

Użytkownicy zwracają uwagę, że producent podaje zasięg interkomu wynoszący 1000 metrów, gdzie realny wynosi zaledwie 600 metrów. Jest to uciążliwe podczas poruszania się w terenie zabudowanym.

Podsumowanie

Interkom MaxTo M2 to sprzęt umożliwiający wykonanie połączenia między urządzeniami innego producenta. Model wykorzystuje do komunikacji łączność Bluetooth 5.1. Czas czuwania urządzenia wynosi 12 dni. Model ma wbudowany system pozwalający na automatyczne oddzwanianie na ostatni numer przychodzący.

Drugi wybór

Zalety

Interkom motocyklowy Sena to urządzenie przeznaczone do użytkowania w każdą pogodę. Sprzęt jest wodoodporny, dzięki czemu motocyklista może korzystać z interkomu w każdej sytuacji. Model ma wbudowany system pozwalający na wykonanie automatycznej korekty szumów oraz możliwość sterowania za pomocą głosowych komunikatów.

Wady

Model Sena SMH5-FM-UNIV jest wyposażony w baterię litowo-polimerową, która pozwala na prowadzenie stałej rozmowy w trybie konferencji do 7 godzin.

Podsumowanie

Urządzenie Sena SMH5-FM-UNIV to bezprzewodowy zestaw przystosowany do komunikacji między motocyklistami oraz do prowadzenia rozmów za pomocą telefonu komórkowego. Sprzęt ma zasięg do 700 metrów i pozwala na wykonywanie rozmów do 7 godzin na jednym ładowaniu. Urządzenie czuwa przez 7 dni.

Rozważ też

Zalety

Uniwersalny interkom motocyklowy Midland BTX2 PRO S Single ma duży zasięg wynoszący 1200 metrów. Model ma wydajną baterię, która umożliwia prowadzenie rozmów do 23 godzin. Czas ładowania baterii wynosi zaledwie 2 godziny, dzięki czemu sprzęt jest szybko gotowy do dalszej drogi.

Wady

Osoby, które zdecydowały się na zakup interkomu motocyklowego Midland BTX2 PRO S Single zwracają uwagę, że sprzęt nie ma pilota zdalnego sterowania ułatwiającego obsługę.

Podsumowanie

Wysokiej jakości interkom motocyklowy został przystosowany do obsługi 8 sparowanych interkomów jednocześnie. Model ma wbudowany system pozwalający na sterowanie głosem oraz możliwość głosowego wybierania numeru. Sprzęt korzysta z łączności Bluetooth V4.2 + A2DP. Wymiary urządzenia to 9 cm x 4,5 cm x 1,8 cm.

 

Interkom do kasku

 

1. Interkom MaxTo M2 Konferencja do 6 Kasków

 

Urządzenie MaxTo M2 jest przeznaczone do bezprzewodowej komunikacji i umożliwia prowadzenie rozmowy pomiędzy 6 motocyklistami jednocześnie. Jest to zatem odpowiedź dla wszystkich, którzy zadają sobie pytanie jaki interkom do kasku kupić. Interkom do kasku można sparować ze smartfonem, nawigacją oraz zestawem słuchawkowym. Sprzęt ma wbudowany system DSP oraz EDR, który gwarantuje brak opóźnień w trakcie rozmowy. Ma także wbudowany moduł umożliwiający słuchania radia w czasie jazdy, co jest dużym udogodnieniem dla osób lubiących wiedzieć, co dzieje się na świecie. 

Interkom MaxTo M2 to sprzęt umożliwiający wykonanie połączenia między urządzeniami innego producenta. Model wykorzystuje do komunikacji łączność Bluetooth 5.1. Czas czuwania urządzenia wynosi 12 dni. Model ma wbudowany system pozwalający na automatyczne oddzwanianie na ostatni numer przychodzący. Interkom można ładować w trakcie jazdy.

Test interkomów motocyklowych wskazuje, że wielu motocyklistów chętnie wybiera ten model ze względu na możliwość wykonania połączenia z 6 osobami jednocześnie. Użytkownicy chwalą ten produkt bo ma długi maksymalny czas rozmowy wynoszący 10 godzin. 

 

 

 

 

Interkom Sena

 

2. Interkom motocyklowy z radiem Sena SMH5-FM-UNIV

 

Interkom Sena to urządzenie, które sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych. Model jest wodoodporny, dzięki czemu motocyklista może korzystać z interkomu w trakcie deszczu. Sprzęt ma wbudowany system pozwalający na wykonanie automatycznej korekty szumów oraz możliwość sterowania za pomocą komunikatów głosowych wydawanych przez użytkownika. Interkom na motocykl pozwala na jednoczesne połączenie ze smartfonem, MP3, nawigacją oraz innym urządzeniem do komunikacji. 

Urządzenie Sena SMH5-FM-UNIV to bezprzewodowy zestaw przystosowany do komunikacji między motocyklistami oraz do prowadzenia rozmów przez telefon komórkowy. Sprzęt ma zasięg do 700 metrów i pozwala na wykonywanie rozmów do 7 godzin na jednym ładowaniu. Urządzenie czuwa przez 7 dni. Czas ładowania baterii litowo-polimerowej wynosi 2,5 godziny. 

Motocykliści zwracają uwagę, że jest to dobry interkom motocyklowy marki Sena, który pasuje do wielu kasków dostępnych na rynku. Urządzenie jest łatwe w obsłudze dzięki przyciskowi Jog Dial. 

 

 

 

 

Interkom Midland

 

3. Interkom motocyklowy Midland BTX2 PRO S Single Hi Fi 

 

Uniwersalny interkom Midland BTX2 PRO S Single to sprzęt pozwalający na bezproblemowe porozumiewanie się między motocyklistami. Model ma duży zasięg wynoszący 1200 metrów. Urządzenie ma zamontowaną wydajną baterię, która umożliwia prowadzenie rozmów do 23 godzin. Czas ładowania wynosi zaledwie 2 godziny, dzięki czemu sprzęt jest szybko gotowy do dalszej drogi. Urządzenie pozwala na automatyczną regulację głośności, co jest bardzo wygodne w trakcie podróży. 

Wysokiej jakości interkom motocyklowy Midland BTX2 PRO S Single Hi Fi został przystosowany do obsługi 8 sparowanych urządzeń jednocześnie. Model ma wbudowany system pozwalający na sterowanie głosem oraz możliwość głosowego wybierania numeru. Sprzęt korzysta z łączności Bluetooth V4.2 + A2DP. Model ma także radio FM. Wymiary urządzenia to 9 cm x 4,5 cm x 1,8 cm.

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup interkomu motocyklowego Midland są zadowoleni z wyboru wysokiej jakości urządzenia. Model ma optymalny zasięg, jest prosty w obsłudze oraz ma czytelną instrukcję w zestawie. 

 

 

 

 

Interkom Freedconn

 

4. Interkom Motocyklowy Freedconn Bluetooth na Kask T-COM SC V3

 

Freedconn to urządzenie przeznaczone do prowadzenia rozmów za pomocą łączności bezprzewodowej Bluetooth w czasie jazdy motocyklem. Model umożliwia sparowanie maksymalnie dwóch interkomów jednocześnie, co oznacza, że sprzęt nadaje się dla kierowcy i pasażera podróżującego jednośladem. Urządzenie pozwala na połączenie za pomocą Bluetooth z telefonem komórkowym oraz na odbieranie połączeń przychodzących. 

Interkom Freedconn to model pozwalający na wykonanie rozmów do 10 godzin za pomocą telefonu oraz do 7 godzin między kierowcą i pasażerem. Produkt ma wszystkie niezbędne funkcje takie jak możliwość oddzwaniania na ostatni numer znajdujący się na liście w telefonie. Czas czuwania urządzenia wynosi do 7 dni. Interkom komunikuje się za pomocą Bluetooth V4.2 + EDR. Model ma wbudowany akumulator Li-Ion, którego czas ładowania wynosi do 4 godzin. Wymiary interkomu wynoszą 3,9 cm x 8,1 cm x 1,9 cm. 

Osoby, które zakupiły produkt, potwierdzają, że interkom dobrze spełnia swoje zadanie podczas prowadzenia rozmów między kierowcą i pasażerem. Jakość prowadzonej rozmowy jest optymalna, a sam interkom został wykonany z dobrej jakości materiału. 

 

 

 

 

Interkom V6

 

5. Interkom Motocykl Ejeas V6 Pro 1200m Bkuetooth

 

Najnowszy model Interkom Ejeas V6 Pro to produkt zaprojektowany z myślą o wymagających motocyklistach, którzy poszukują urządzenia umożliwiającego wykonywanie rozmów między 6 różnymi osobami. Model ma funkcję Full Duplex, która pozwala rozmawiać i jednocześnie słuchać muzyki. Sprzęt ma opcję umożliwiającą automatyczne odbieranie połączeń przychodzących oraz oddzwaniania na ostatni numer znajdujący się na liście w smartfonie. 

Model Ejeas V6 Pro ma wydajną baterię 850 mAh pozwalającą na 12 godzin pracy oraz do 400 godzin czuwania. Sprzęt umożliwia wykonanie połączenia między motocyklistami znajdującymi się w odległości do 1200 metrów w terenie otwartym. Tani interkom motocyklowy ma wbudowany system High-End, który skutecznie redukuje szumy przy prędkości do 140 km/h. 

Motocykliści potwierdzają, że jest to dobry i tani interkom motocyklowy, który wyróżnia się wydajną baterią o dużej pojemności. Sprzęt zwiększa komfort w trakcie jazdy jednośladem, co dodatkowo jest doceniane przez motocyklistów. 

 

 

 

 

Interkom Ejeas

 

6. Interkom Motocyklowy Ejeas E2 Bluetooth na 2 Kaski

 

Interkom Ejeas E2 to urządzenie przeznaczone do przesyłania dźwięku drogą radiową między kierowcą jednośladu i pasażerem. Sprzęt umożliwia wygodne połączenie między 4 urządzeniami, a także pomiędzy nawigacją, smartfonem i odtwarzaczem muzycznym typu MP3 i MP4. Model pozwala na automatyczne odbieranie połączeń przychodzących, co jest bezpieczne i bardzo wygodne w trakcie jazdy na motocyklu. Urządzenie ma wbudowane diody LED sygnalizujące o gotowości interkomu do pracy. 

Urządzenie Ejeas E2 ma duży zasięg do 1200 metrów w terenie otwartym. Po sparowaniu z nawigacją użytkownik może odsłuchiwać komendy głosowe za pomocą interkomu. Urządzenie ma system redukcji szumów VOX, DSP oraz EDR. Model jest wyposażony w wydajny akumulator o pojemności 500 mAh pozwalający na prowadzenie rozmów do 10 godzin. Interkom jest wodoodporny i został wykonany z wysokiej jakości materiałów. 

Opinie o interkomach motocyklowych Ejeas są pozytywne wśród osób, które zdecydowały się na zakup dobrej jakości sprzętu. Konsumenci są zadowoleni z prostej obsługi urządzenia oraz z bezproblemowego parowania interkomów. 

 

 

 

 

Interkom głośnomówiący

 

7. Interkom Motocyklowy 2K IMX335 SONY WIFI BT, SCS S11

 

Interkom Motocyklowy 2K IMX335 SONY WIFI BT, SCS S11 to połączenie interkomu motocyklowego i kamery, którą można użyć jako wideorejestrator jazdy. Za jej pomocą możemy nagrać 6 godzin materiału filmowego w jakości 2560x1440px, a obsługa jest dostępna za pomocą aplikacji na smartfona.

Inne cechy kamery to kąt widzenia 120 stopni i możliwość obsługi kart pamięci do 128 GB. Użytkownik ma też do dyspozycji sterowanie wszelkimi ustawieniami oraz podglądem na żywo, a także swobodne odtwarzanie zrealizowanych nagrań. Interkom posiada wbudowany moduł Wi-Fi i pozwala na bezproblemowa komunikacje miedzy uzytkownikami. Można go też sparować z nawigacją, telefonem czy odtwarzaczem muzycznym.

Wbudowany akumulator 1950mAh zapewnia 30 godzin rozmów i do 15 dni czuwania, a na jego pełne naładowanie wystarcza 2,5 godziny. Interkom głośnomówiący został też wyposażony w dwa rodzaje mikrofonów – dla zamkniętych i otwartych kasków, a w każdym zestawie znajduje się zestaw montażowy, za pomocą którego montaż jest banalnie prosty.

 

 

 

 

Interkom Nolan

 

8. Intercom Nolan N-COM B901S N91/N90-2/G9.1

 

Uniwersalnym urządzeniem zdaje się być Intercom Nolan N-COM B901S N91/N90-2/G9.1, pozwalający na połączenie jeden do jednego lub komunikację grupową. Interkom Nolan jest też kompatybilny przez Bluetooth z urządzeniami innych marek.

Mamy tu także zintegrowane radio FM z opcja udostępniania muzyki do drugiego kasku i możliwość połączenia za pomocą Bluetooth z nawigacją satelitarną. gdy użyjemy przewodu nimi USB podłączymy sprzęt do komputera i dokonamy niezbędnych ustawień. Zasięg interkomu wynosi 600 m i jest on dobrze dopasowany do kasku i zapewnia łatwy i szybki montaż. Waga urządzenia to zaledwie 120 g.

Jednocześnie zostało ono wyposażone w klawiaturę, która można obsługiwać w grubych rękawicach motocyklowych. Za pomocą sprzętu obsłużysz też swój telefon i jego połączenia przychodzące i wychodzące za pomocą poleceń głosowych. Automatyczne tłumienie szumów dba to jakość połączenia, a system auto ON/OFF dba o stan naładowania baterii, wyłączając sprzęt, gdy nie jest używany.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki interkom motocyklowy kupić? 

 

Najlepsze interkomy motocyklowe to bardzo praktyczne gadżety, które sprawdzają się podczas podróży motocyklem. Urządzenia służą przede wszystkim kierowcom i pasażerom, aby sprawnie i bezproblemowo mogli się porozumieć między sobą w czasie jazdy bez konieczności zjeżdżania na pobocze drogi. Interkomy to także sprawdzone rozwiązanie dla osób, które w czasie jazdy lubią słuchać muzyki lub potrzebują skorzystać z nawigacji. Po połączeniu urządzenia ze smartfonem motocyklista może słuchać wskazówek głosowych pochodzących z najpopularniejszych aplikacji do nawigowania. Zaletą interkomów jest także możliwość odbierania połączeń i wygodne prowadzenie rozmowy w czasie jazdy. 

Niewielki sprzęt pozwala zwiększyć komfort podróżowania i umożliwić wykonywanie czynności, które sprawiłyby trudność bez podłączonego interkomu. Wygodę z korzystania interkomu docenią osoby podróżujące z pasażerem lub jeżdżące ze znajomymi, którzy poruszają się na innych jednośladach. Interkom umożliwia sprawne porozumiewanie się w czasie jazdy, co zdecydowanie ułatwia wspólną podróż. 

Jaki interkom motocyklowy wybrać? 

Motocykliści, zastanawiając się, jaki jest najlepszy interkom motocyklowy, powinni wiedzieć, że na rynku są dostępne dwa rodzaje urządzeń. W zależności od wybranego wariantu użytkownik ma do dyspozycji model przewodowy i bezprzewodowy. W przypadku tych pierwszych dużymi plusami są niska cena oraz dłuższa praca na jednym ładowaniu. Minusem takiego rozwiązania są kable, które należy sprawnie rozprowadzić w kasku, co zajmuje sporo czasu. Oprócz tego użytkowanie sprzętu z okablowaniem jest mniej wygodne zarówno dla motocyklisty, jak i pasażera. Głównie z tego względu większość osób decyduje się na zakup modelu bezprzewodowego, który jest droższy od przewodowego. Interkom bezprzewodowy łączy się za pomocą Bluetooth, co zdecydowanie zwiększa komfort. Urządzenie wymaga ładowania przed każdą długą podróżą, jednak użytkownik nie musi martwić się o skomplikowany montaż oraz okablowanie. 

 

Dlaczego warto zdecydować się na interkom motocyklowy? 

Decyzję o zakupie interkomu motocyklowego warto przemyśleć tak samo, jak w przypadku każdych innych zakupów. W przypadku osób, które każdą wolną chwilę spędzają na jednośladzie, kupno urządzenia do komunikacji będzie bardzo dobrym pomysłem. Interkom motocyklowy sprawdzi się przede wszystkim w trakcie podróży z pasażerem lub innymi motocyklistami. Interkom pełni funkcję nie tylko sprzętu ułatwiającego rozmowę, ale przede wszystkim informującego kierowców o danym zagrożeniu. 

Zalety sprzętu docenią osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z jazdą na motocyklu. Dzięki stałej łączności kierowcy dwóch różnych maszyn mogą być w stałym kontakcie i poradzić się w razie awaryjnej sytuacji. Urządzenie do łączności bezprzewodowej sprawdzi się także w sytuacji, gdy jedna z osób będzie jechać daną trasą po raz pierwszy. Wiadome jest, że prędkość na motocyklu jest znacznie wyższa niż w samochodzie i o wiele łatwiej o popełnienie błędu. Z tego względu dobrze jest słuchać rad osoby, którą już tą drogą jechała i ma doświadczenie w pokonywaniu zakrętów na konkretnym odcinku. 

Interkom motocyklowy oprócz możliwości stałego kontaktu oferuje także opcję pozwalającą na słuchanie ulubionej muzyki lub radia w trakcie jazdy. Najlepszy interkom motocyklowy ma moduł umożliwiający słuchanie ulubionej stacji radiowej, jadąc do pracy lub na wycieczkę. Nowoczesny sprzęt ma opcję umożliwiającą redukcję szumów, co jest bardzo wygodne w czasie jazdy na motocyklu sportowym rozwijającym wysokie prędkości. Interkom motocyklowy ma także funkcję pozwalającą na automatyczną regulację głośności w zależności od rozwijanej prędkości. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ motocyklista nie musi sam zmieniać głośności i tym samym odrywać rąk od kierownicy. 

Interkomy motocyklowe w dobrych cenach 

Zakup interkomu motocyklowego jest dobrym pomysłem dla osób podróżujących z pasażerem lub przyjaciółmi na innych jednośladach. Wiele osób interkom motocyklowy zamierza kupić przez serwisy interentowe takie jak Allegro czy Aliexpress.  Przewodowe modele są tańsze od produktów bezprzewodowych. Podstawowy interkom przewodowy to wydatek od 50 do 350 zł w zależności od dodatkowych funkcji. W przypadku zakupu sprzętu bezprzewodowego motocyklista musi liczyć się z wydatkiem od 300 zł wzwyż. Wysokiej jakości urządzenia z dodatkowymi funkcjami, które pozwalają na połączenie 2 i więcej kasków jednocześnie to wydatek od 1200 zł do 3500 zł. 

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest interkom motocyklowy?

Interkom motocyklowy to urządzenie pozwalające na porozumiewanie się motocyklistów pomiędzy sobą w trakcie jazdy. Urządzenie sprawdza się także w przypadku motocyklisty podróżującego z pasażerem i umożliwia swobodną rozmowę między podróżującymi jednośladem osobami. Łączność bezprzewodowa Bluetooth umożliwia wykonanie bezpłatnego połączenia, które jest aktywne przez całą podróż. Zestaw interkomu składa się z dwóch elementów takich jak słuchawki i mikrofon, które są zamontowane w kasku motocyklowym. Moduł zewnętrzny odpowiedzialny za łączność znajduje się na zewnątrz kasku. Wiele dostępnych modeli umożliwia wykonanie połączenia ze smartfonem i odtwarzanie muzyki w czasie jazdy lub odbieranie połączeń bez konieczności stawania motocyklem na poboczu. 

 

P2:  Jak działa interkom motocyklowy?

Działanie interkomu motocyklowego jest bardzo proste. Działa on na podobnej zasadzie jak słuchawka Bluetooth, która jest wykorzystywana przez kierowców do odbierania połączeń przychodzących oraz do prowadzenia bezpiecznej rozmowy bez odrywania rąk od kierownicy w przypadku prowadzenia samochodu. Interkomy tego samego producenta łączą się ze sobą dzięki specjalnemu, szyfrowanemu pasmu. Takie rozwiązanie pozwala utrzymywać stałe połączenie nawet do 2 km na otwartej przestrzeni. Stosowanie dwóch takich samych urządzeń umożliwia także zachowanie wysokiej jakości dźwięku, dzięki czemu motocykliści słyszą się bardzo wyraźnie. W przypadku parowania sprzętów dwóch różnych producentów jakość połączenia może okazać się słaba, a interkomy mogą gubić sygnał. 

P3:  Jak zrobić interkom motocyklowy?

Wykonanie interkomu motocyklowego, który sprawdzi się w przypadku kierowcy i pasażera, jest możliwe, o ile obie osoby posiadają słuchawkę Bluetooth. Zastosowanie takiego rozwiązania jest ciekawą alternatywą, jeśli motocyklista nie chce montować profesjonalnego interkomu do kasku. Dwie słuchawki Bluetooth sparowane z telefonem komórkowym mogą okazać się dobrym rozwiązaniem, aby wykonać połączenie i pozostać w stałym kontakcie. Zakup dobrej jakości słuchawki Bluetooth to wydatek od 50 do 100 zł. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że posiadacz tego urządzenia może stosować sprzęt nie tylko w trakcie podróży motocyklem, ale w każdej innej sytuacji. 

 

P4:  Jak zamontować interkom w kasku?

Montaż interkomu jest uzależniony od tego, czy użytkownik posiada kask przystosowany do zainstalowania urządzenia bezprzewodowego. Producenci interkomów biorą pod uwagę fakt, że na rynku dostępne są różnego rodzaju kaski, dlatego też coraz więcej urządzeń umożliwia bezproblemowy montaż. Nie ma więc znaczenia, czy motocyklista posiada kask integralny, szczękowy czy otwarty. Większość dostępnych modeli pozwala na bezproblemowe wypięcie wnętrza kasku, co dodatkowo ułatwia proces podłączenia. Kable należy w odpowiedni sposób zainstalować, a sam mikrofon powinien znaleźć się jak najbliżej ust. Wielu producentów oferuje dwa rodzaje mikrofonów. W zestawie znajduje się model na elastycznym ramieniu oraz drugi w postaci cienkiego kabelka. Mikrofon na kablu montuje się w kaskach integralnych. Do modelu szczękowego oraz otwartego lepiej sprawdzi się mikrofon na elastycznym ramieniu. Centrale od interkomu należy dobrze przymocować do skorupy kasku. 

 

P5:  Jak sparować interkom?

Parowanie interkomów jest tak samo proste, jak łączenie ze sobą dwóch urządzeń obsługujących łączność bezprzewodową Bluetooth. Modele tego samego producenta łączą się ze sobą za pomocą szyfrowanego pasma automatycznie po włączeniu. Użytkownik nie musi wykonywać żadnych dodatkowych operacji. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że unikatowe szyfrowanie pasma Bluetooth pozwala na wykonanie swobodnej rozmowy z drugim motocyklistą znajdującym się w pewnej odległości. Parowanie interkomu ze smartfonem jest równie proste, ponieważ telefon komórkowy po wejściu w ustawienia łączności bezprzewodowej sam zobaczy urządzenie i nawiąże połączenie. 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 17.09.21

 

Prostownik samochodowy – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Prostownik samochodowy powinien mieć każdy, kto posiada samochód lub motocykl. To niewielkie urządzenie może uratować z opresji, podczas gdy akumulator się rozładuje, a w pobliżu nie będzie żadnego auta z kablami rozruchowymi. Polecany model to Volt 6PRO061205 wyróżniający się kompaktowym rozmiarem oraz niewielką wagą, dzięki czemu urządzenie można schować nawet w schowku wewnątrz pojazdu. Cztery programy oraz funkcja podtrzymywania napięcia sprawiają, że akumulator nie ulegnie zniszczeniu. Innym polecanym urządzeniem jest CTEK MXS 5.0 przeznaczony do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych, żelowych oraz AGM o pojemności od 1.2 Ah do 110 Ah. W zestawie znajdują się dodatkowe złączki pierścieniowe 6,4 mm.

10 najlepszych prostowników samochodowych. Opinie w 2021 roku 

 

Wybór prostownika samochodowego jest ściśle uzależniony od tego, jakie są wymagania użytkownika oraz do jakich celów będzie wykorzystywany. W przypadku okazjonalnego użytku w sytuacji awaryjnej dobrym wyborem jest zakup modelu automatycznego, przeznaczonego do ładowania samochodów i motocykli. Aby wiedzieć jaki sprzęt będzie odpowiedni trzeba poznać opinie użytkowników znajdujące się poniżej. Ranking prostowników samochodowych przybliży także parametry poszczególnych urządzeń, co jest bardzo istotne w czasie zakupu. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Automatyczny prostownik jest wyposażony w duży i czytelny wyświetlacz LCD, na którym wyświetlane są bieżące informacje o stanie podłączonego ogniwa. Cztery programy przeznaczone do ładowania konkretnych rodzajów ogniw ułatwiają dopasowanie odpowiedniej mocy. Urządzenie jest wyposażone w funkcję pozwalającą na regenerację akumulatora.

Wady

Kompaktowy prostownik samochodowy ma bardzo cienkie przewody od urządzenia do zacisków. Przy częstym stosowaniu dochodzi do ich wyrwania w miejscu łączenia.

Podsumowanie

Ładowarka do akumulatorów samochodowych i motocyklowych ma napięcie wejściowe 220-240 VAC oraz wyjściowe 6 V i 12 V. Maksymalna pojemność ładowanego ogniwa 6 V wynosi 1.2 Ah - 12 Ah oraz w przypadku 12 V od 1.2 Ah do 120 Ah. Model ma kompaktowe wymiary oraz przycisk MODE.

Drugi wybór

Zalety

Uniwersalna ładowarka samochodowa może być wykorzystywana do ładowania ogniw kwasowo-ołowiowych, żelowych oraz AGM, których pojemność wynosi od 1.2 Ah do 110 Ah. Za pomocą przycisku MODE użytkownik może zmieniać programy, które są widoczne na panelu. Do zestawu dołączone są złączki pierścieniowe 6,4 mm oraz klasyczne krokodylkowe.

Wady

Niektórzy użytkownicy, którzy zakupili prostownik, zwracają uwagę, że urządzenie nie jest w stanie naładować ogniwa w 100%, a jedynie w 75%.

Podsumowanie

Przenośny prostownik samochodowy jest przeznaczony do wszystkich typów ogniw 12 V. Ledowy wskaźnik na panelu informuje o aktualnym stanie fazy ładowania, a za pomocą przycisku MODE można wybrać program. Wymiary wynoszą 168 mm x 65 mm x 38 mm.

Rozważ też

Zalety

Geko G80020 jest wyposażony w bardzo praktyczną funkcję rozruchu umożliwiającą uruchomienie silników bez konieczności wcześniejszego kilkugodzinnego ładowania. Prąd rozruchowy wynosi 75 A i działa przez 5 sekund po włączeniu. Przewody prostownicze mają 152 cm długości, a przewody zasilające 150 cm.

Wady

Model Geko G80020 z funkcją rozruchu jest przeznaczony do ładowania wyłącznie akumulatorów ołowiowo-kwasowych, co znacznie ogranicza jego funkcjonalność.

Podsumowanie

Prostownik z funkcją rozruchu może być wykorzystywany do instalacji 6 V oraz 12 V. Prąd ładowania 12 A, 6 A oraz 2 A regulowany przełącznikiem, oraz obsługa akumulatorów 60-200 Ah sprawia, że urządzenie jest wielozadaniowe. Wyposażone w bezpiecznik 1 x 15 A oraz ergonomiczny uchwyt jest bezpieczne i wygodne w użyciu.

 

Prostownik do akumulatora żelowego

 

1. Ładowarka, Prostownik do Akumulator Żelowy 6 V 12 V Volt 6PRO061205 

 

Prostownik do akumulatora Volt 6PRO061205 to uniwersalne urządzenie, które warto kupić. Kompaktowe wymiary oraz możliwość przechowywania w dowolnym miejscu sprawiają, że to produkt spełniający wszystkie oczekiwania. Ładowarka jest wyposażona we wszystkie zabezpieczenia chroniące przed zwarciem, przeciążeniem lub przegrzaniem. 

Prostownik do akumulatora żelowego monitoruje napięcie po zakończonym procesie ładowania i automatycznie kontroluje cały proces. Niwelowanie zjawiska zasiarczenia oraz tryb zimowy pozwalają osiągnąć optymalne efekty nawet w niskiej temperaturze zewnętrznej. Cztery programy ładowania: 6 V 7.3 V 0,8 A, 14.4 V 0.8 A, 14.4 V 3.8 A oraz 14.7 V 3.8 A są przeznaczone do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych, AGM oraz żelowych. Do zestawu dołączono przejściówkę na klemy oraz na oczka.

Użytkownicy zwracają uwagę na pozytywny test prostowników samochodowych wskazujący na to, że kompaktowy model Volt 6PRO061205 sprawdzi się do ładowania akumulatorów samochodowych i motocyklowych. 

 

 

 

 

Jaki prostownik do akumulatora 60 Ah 

 

2. Prostownik Samochodowy CTEK MXS 5.0

 

Przenośny prostownik do ładowania akumulatora samochodowego CTEK MXS 5.0 jest uniwersalny i nadaje się od ogniw kwasowo – ołowiowych, żelowych oraz AGM. Pojemność obsługiwanego akumulatora wynosi od 1.2 Ah do 110 Ah, a maksymalny prąd ładowania to 5 A. Urządzenie można stosować do ładowania samochodów osobowych z silnikami benzynowymi oraz Diesla, motocykli czy zabawek dziecięcych. Ledowy wskaźnik na bieżąco informuje o stanie naładowania ogniwa. 

Kompaktowy model o wymiarach 168 mm x 65 mm x 38 mm jest odpowiedzią na pytanie, jaki prostownik do akumulatora 60 Ah oraz większych pojemności będzie odpowiedni. Tryb „zimowy” umożliwia kierowcy ładowanie ogniwa w sytuacji, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera  w skali Celsjusza. W zależności od wybranego trybu napięcie ładowania wynosi: SMALL 0.8 A/14.4 V, NORMAL 5.0 A/14.4 V, SNOW 5.0 A/14.7 V lub RECOND 5.0 A/15.8 V. 

Osoby, które zdecydowały się na zakup prostownika CTEK MXS 5.0 chwalą go za dostępność klasycznych złączek krokodylowych oraz pierścieniowych 6,4 mm. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i ma czytelne wskaźniki LED. 

 

 

 

 

Prostownik samochodowy z rozruchem

 

3. Prostownik z Rozruchem 75A 6 V 12 V Geko G80020

 

Wielofunkcyjny prostownik z rozruchem Geko G80020 sprawdza się do ładowania akumulatorów ołowiowo-kwasowych o napięciu 6 V oraz 12 V. Możliwość podłączenia ogniwa z samochodu, motocykla czy łodzi sprawia, że urządzenie jest bardzo przydatne i sprawdzi się w wielu okolicznościach. Prostownik samochodowy z rozruchem pozwala na uruchomienie jednostki napędowej nawet w momencie, gdy prąd jest całkowicie wyczerpany, a temperatura na zewnątrz spada poniżej zera stopni Celsjusza. 

Prostownik do akumulatora z bezpiecznikiem 1 x 15 A umożliwia ładowanie ogniw o pojemności od 60 Ah do 200 Ah. Napięcie zasilające wynosi 230 V, a prąd ładowania regulowany przełącznikiem 12 A, 6 A lub 2 A. Funkcja rozruchu działa maksymalnie do 5 sekund i można ją uruchomić co 120 sekund. Prąd rozruchowy wynosi 75 A, co jest bezpieczne dla ogniwa. Długość przewodów prostowniczych to 152 cm, dzięki czemu użytkownik nie musi martwić się o możliwość podłączenia. 

Użytkownicy, którzy mają w swoim garażu model Geko G80020 potwierdzają, że to dobry prostownik samochodowy z niezwykle przydatną w sytuacji awaryjnej funkcją rozruchu silnika. Ergonomiczny uchwyt umożliwia przenoszenie z miejsca na miejsce. 

 

 

 

 

Jaki prostownik do akumulatora 80 Ah 

 

4. Bosch Prostownik C3 Ładowarka Akumulatorowa Automatyczna 6/12 V 018999903M 

 

Prostownik do akumulatora samochodowego Bosch C3 jest w pełni automatyczny i zalecany do wszystkich pojazdów wyposażonych w ogniwa kwasowo-ołowiowe, żelowe, wapniowe, AGM oraz bezobsługowe. Dwa tryby pozwalają na podłączenie akumulatorów 6 V od 1.2 Ah do 14 Ah oraz 12 V od 14 Ah do 120 Ah. Cechą charakterystyczną jest automatyczne uruchamianie się procesu regeneracji po przetestowaniu stanu ogniwa. Ładowanie impulsowe aktywuje się przy napięciu wynoszącym 7,5 V oraz 10,5 V. 

Automatyczna ładowarka dysponuje 4 różnymi programami oraz funkcją podtrzymywania, w trakcie której ogniwo zostaje doładowane prądem 1.5 A. Prostownik do akumulatora obsługuje się za pomocą jednego centralnego przycisku, a dodatkowe zabezpieczenia dbają o to, aby w całym procesie wszystko przebiegło bez żadnych problemów. Przyłącze stalowe jest w pełni zaizolowane i ma optymalną długość wynoszącą 190 cm. 

Nie trzeba znać się na motoryzacji, aby wiedzieć jaki prostownik do akumulatora 80 Ah wybrać. Model Bosch C3 ma wiele pozytywnych opinii od zadowolonych użytkowników, którzy wybrali go ze względu na przystępną cenę oraz przeznaczenie do różnego typu ogniw. 

 

 

 

 

Prostownik samochodowy 12 V

 

5. Prostownik Samochodowy do Akumulatorów 12 V 24 V Mar-Pol GZL-17 Fast Charge

 

Uniwersalny prostownik samochodowy 12 V Mar-Pol GZL-17 Fast Charge jest przeznaczony do ładowania akumulatorów, których pojemność wynosi do 400 Ah. Funkcja wspomagania rozruchu po wyczerpaniu ogniwa jest włączana za pomocą pilota, dzięki czemu użytkownik poradzi sobie bez pomocy drugiej osoby z uruchomieniem jednostki napędowej. Szczytowy prąd rozruchu wynosi 200 A, dzięki czemu sprawdzi się przy instalacji 24 V. 

Obudowa urządzenia jest metalowa i dobrze odprowadza ciepło, dzięki czemu ryzyko zapłonu nawet przy bardzo wysokiej temperaturze jest zminimalizowane. Duża liczba otworów wentylacyjnych oraz funkcja auto chronią przed uszkodzeniem i rozłączają układ w momencie, gdy następuje przegrzanie transformatora. Użytkownik ma do dyspozycji opcję normalnego ładowania oraz Fast Charge. 

Opinie o prostowniku samochodowym Mar-Pol GZL-17 z funkcją Fast Charge są pozytywne wśród ludzi potrzebujących urządzenia do ładowania akumulatorów o większych pojemnościach. Zaciski są dobrze zabezpieczone gumą, co chroni przed ewentualnymi obrażeniami. 

 

 

 

 

Jaki prostownik do akumulatora 74 bAh

 

6. Prostownik 6 V/12 V 12-100Ah 4,5A 90W Dedra DEP010

 

Prosty w obsłudze prostownik samochodowy Dedra DEP010 jest przeznaczony do ładowania akumulatorów o pojemności od 1 2 Ah do 100 Ah. Solidna obudowa w kolorze niebieskim ma odpowiednio rozmieszczone otwory wentylacyjne, przez które dostaje się chłodne powietrze niezbędne do schłodzenia transformatora. Wygodny gumowy uchwyt znajdujący się u góry umożliwia komfortowe przenoszenie z miejsca na miejsce. 

Dedra DEP010 ma zabezpieczenia w postaci bezpiecznika, który w razie potrzeby wyłącza urządzenie. Moc ładowania wynosi 90 W, a prąd ładowania 4,5 A. Prostownik jest przeznaczony do instalacji 6 V oraz 12 V, a ustawienie można zmienić za pomocą przycisku na panelu. Wskaźnik natężenia prądu jest czytelny, a przycisk on/off zlokalizowany w dobrym miejscu. Szukając jaki prostownik do akumulatora 74 Ah wybrać, można kupić model Dedra DEP010 ze względu na jakość oraz prostą obsługę. 

Konsumenci potwierdzają, że jest to dobry i tani prostownik samochodowy z wbudowanym transformatorem, który obsługuje się manualnie. Sprzęt ma pozytywne oceny wystawione przez zadowolonych użytkowników. 

 

 

 

7. CTEK MXS 7.0

 

Prowadzisz firmę zajmującą się naprawą samochodów? Jeśli tak, zainteresuje Cię CTEK MXS 7.0, uniwersalny prostownik odpowiedni do ładowania wszystkich rodzajów akumulatorów o pojemności od 7 Ah do 150 Ah. Napięcie sprzętu wynosi 12 V, a maksymalny prąd ładowania to 7 A.

Urządzenie ma szereg bardzo ciekawych funkcji, w tym między innymi diagnoza akumulatora – informuje nas o tym, czy sprzęt, który chcemy ładować jest w dobrym stanie i będzie w stanie utrzymać ładunek. Kolejna opcja sprzętu to regeneracja akumulatorów, ładowanie podtrzymujące czy zabezpieczenia przed przepięciem.

Obsługa prostownika nie sprawia większego problemu i jest bezpieczna, gdyż urządzenie montuje się w kilka minut, nie iskrzy, jest odporne na zwarcia i uszkodzenia. Poza tym obudowa jest całkowicie szczelna i nawet zalanie wodą nie uszkodzi mechanizmów wewnętrznych.

Zestaw zawiera prostownik oraz kable z różnymi zakończeniami, a także pokrowiec do przenoszenia. Produkt objęty jest 5-letnią gwarancją producenta. Mechanicy, którzy wybrali ten sprzęt, polecają go innym, w tym osobom prywatnym, gdyż obsługa prostownika jest łatwa, a on sam jest wysoce bezawaryjny.

Prostownik CTEK MXS 7.0 ma wymiary: 19,1 cm x 8,9 cm x 4,8 cm i waży 2 kg. Jest on przeznaczony do ładowania akumulatorów o pojemności od 7 do 150 Ah.

 

Zalety

Uniwersalność: To uniwersalny sprzęt, ponieważ możemy go wykorzystać do naładowania wszystkich rodzajów akumulatorów kwasowo-ołowiowych (m.in. bezobsługowych czy żelowych).

Kompaktowe wymiary: Urządzenie nie jest ciężkie, a do tego ma kompaktowe wymiary, dlatego jego przechowywanie i przenoszenie z miejsca na miejsce nie sprawia problemu.

Przydatne funkcje: Test prostowników samochodowych wykazał, że model ma kilka przydatnych, godnych uwagi funkcji. Jedną z nich jest diagnoza akumulatora.

Klasa IP65: To sprzęt mający obudowę w klasie szczelności IP65, co świadczy o tym, że jest dobrze zabezpieczony przed pyłem i działaniem wilgoci.

Ma wymagane zabezpieczenia: Prostownik ma wszystkie wymagane zabezpieczenia, m.in. przed przegrzaniem, iskrzeniem, jak również przed odwrotną biegunowością.

 

Wady

Brakuje wyświetlacza: Wiele osób uważa, że sprzęt powinien mieć wyświetlacz. To element ułatwiający obsługę tego typu urządzeń.

 

 

 

 

8. Yato YT-8301

 

Szukasz poręcznego prostownika, który będziesz mógł przewozić w aucie? Jeśli tak, zainteresuje Cię Yato YT-8301, sprzęt odpowiedni do ładowania akumulatorów 6 V i 12 V w różnych pojazdach. Model jest uniwersalny, nadaje się do akumulatorów kwasowych, żelowych oraz żelowych z matą. Urządzenie jest praktyczne i wygodne w obsłudze, co potwierdziły liczne, pozytywne opinie o prostownikach samochodowych Yato.

Urządzenie ma funkcję ładowania konserwującego – idealne w przypadku aut, które długo stoją nieużywane. Prostownik ma mikroprocesor z licznymi zabezpieczeniami. Między innymi przed przeładowaniem, zwarciem i przepięciem. Aby zapewnić użytkownikowi komfortową obsługę, zastosowano wygodny panel sterowniczy, który wskazuje stan naładowania akumulatora.

Prąd ładowania sprzętu to 8 A, a pojemność obsługiwanych akumulatorów mieści się w zakresie od 5 do 200 Ah. Produkt sprzedawany jest w poręcznej, lekkiej skrzyneczce. Całość waży niespełna kilogram, dlatego jest ono uznawane za bardzo praktyczne i wygodne.

Sprzęt Yato YT-8301 służy do ładowania akumulatorów 6 V oraz 12 V o pojemności 5 – 200 Ah. Waży on 0,9 kg.

 

Zalety

Do 3 rodzajów akumulatorów: Prostownik może być wykorzystywany do ładowania 3 rodzajów akumulatorów, czyli: kwasowo-ołowiowych, ołowiowo-żelowych i AGM (z matą).

Wygodne przenoszenie: Urządzenie przypomina swoim wyglądem niewielką walizkę, w dodatku jest lekkie. To sprawia, że możemy swobodnie przenosić sprzęt, a nawet wozić go w aucie.

Przydaje się w wielu sytuacjach: Prostownik jest bardzo praktyczny i przydaje się w wielu sytuacjach. Umożliwia on naładowanie akumulatora w samochodzie osobowym i dostawczym, motocyklu, traktorze, a nawet łodzi motorowej.

Łatwa obsługa: Obsługa urządzenia nie powinna okazać się kłopotliwa. Ma ono miękki panel sterowniczy z dobrze oznaczonymi przyciskami.

 

Wady

Czasem zbyt długo się uruchamia: Jeśli chcemy użyć sprzętu do naładowania całkowicie rozładowanego akumulatora, musimy uzbroić się w cierpliwość. Trzeba wtedy trochę poczekać, zanim zacznie działać.

 

 

 

 

9. Prostownik Ładowarka do Akumulatora Volt Polska 6V 12V LCD 5A

 

Zima niejednokrotnie potrafi zaskoczyć kierowców. Problem narasta, kiedy nie dysponujemy garażem, a nasze auto parkujemy pod gołym niebem. Mroźne poranki często oznaczają kłopoty z odpaleniem samochodu i rozładowanym akumulatorem. Podróż do pracy autobusem, zwłaszcza kiedy po drodze musimy odwieźć dzieci do przedszkola, nie brzmi zadowalająco. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, warto zaopatrzyć się w ładowarkę Volt Polska, odpowiednią do akumulatorów o mocy 6 i 12 V.

Urządzenie przeznaczono do pracy nawet podczas ujemnych temperatur. Po zakończeniu pracy następuje automatyczne wyłączenie się oraz przejście w tryb kontrolowania napięcia, co sprawia, że prostownik jest bezpieczny dla naszego akumulatora. Prostownik jest odpowiedni do akumulatorów o pojemności od 1.2 do 120 A. Dużym udogodnieniem jest zastosowanie prezentowanego modelu, którego możemy używać nie tylko do samochodów osobowych, ale także do akumulatorów znajdujących się w skuterach, motocyklach, a nawet jachtach.

Konsumenci chętnie dzielą się pozytywnymi opiniami na temat prezentowanej ładowarki. Doceniają ją za czytelny wyświetlacz oraz wbudowany woltomierz, pozwalający na odczyt wyniku ładowania.

Prostownik, ładowarka do akumulatora Volt Polska 6 V i 12 V LCD 5 A ma moc znamionową wynosząca 60 W. Temperatura, w jakiej należy przechowywać urządzenie to zakres od 0 do 40 stopni Celsjusza.

 

Zalety

Wyświetlacz: Ładowarkę wyposażono w duży i czytelny wyświetlacz LCD, który umożliwia użytkownikowi bezproblemowe odczytanie informacji dotyczących poziomu naładowania oraz mocy danego akumulatora.

Obsługa: Obsługa urządzenia odbywa się za sprawą mikroprocesora, co jest wygodne i nie sprawia problemów. Po naładowaniu akumulatora ładowarka automatycznie wyłącza się i przełącza w tryb kontrolujący.

Zabezpieczenia: Zastosowanie niezbędnych elementów ochrony przed przegrzaniem, przeciążeniem, a także przeciw niekontrolowanym zwarciom sprawia, że ładowarka jest bezpieczna w użytkowaniu.

Tryb pracy: Naładowanie akumulatora jest możliwe również podczas dużych mrozów, co wpływa na duży komfort pracy z urządzeniem.

Zastosowanie: Prostownika możemy używać nie tylko do akumulatorów samochodowych, ale również do motocyklowych oraz do skuterów.

 

Wady

Czas ładowania: W przypadku całkowicie rozładowanych akumulatorów czas ich ładowania niekiedy wynosi wiele godzin, co jest problematyczne, gdy nie dysponujemy wolnym czasem.

 

 

 

10. YATO YT-83051

 

Prezentujemy YATO YT-83051, profesjonalne urządzenie do ładowania akumulatorów, które polecane jest osobom prywatnym, jak również zakładom zajmującym się naprawą aut. Przy użyciu prostownika możemy naładować akumulator kwasowo-ołowiowy, żelowy, jak i AGM, w samochodach osobowych i dostawczych, a nawet łodziach motorowych.

W sprzęcie zastosowano szereg rozwiązań, które mają usprawnić pracę i zapewnić bezpieczeństwo. Model ma funkcję wspomagającą rozruch, podtrzymującą napięcie, tryb ładowania konserwującego itp. Nie można też zapomnieć o zabezpieczeniu przeciwzwarciowym oraz przeciw przeładowaniu. Wszystkimi opcjami sterujemy przy użyciu wyświetlacza LED oraz przycisków.

Maksymalny prąd ładowania to 15 A, jest to urządzenie typu 12 V / 24 V i może ładować akumulatory o pojemności od 10 Ah to 300 Ah. Mechanicy, którzy wybrali sprzęt, potwierdzają jego niezawodność, a także zauważają, że jego podłączenie jest łatwe.

Yato YT-83051 to prostownik ważący 7,25 kg. Nadaje się on do ładowania akumulatorów o pojemności od 10 do 300 Ah.

 

Zalety

Nie tylko do samochodów osobowych: Za pomocą urządzenia możemy naładować akumulator samochodu osobowego, jak i dostawczego, a nawet łodzi motorowej. Model jest przystosowany do ładowania baterii kwasowo-ołowiowych, żelowych oraz AGM.

Nieskomplikowana obsługa: Obsługa prostownika nie jest skomplikowana, nawet według osób, które do tej pory nie miały styczności z podobnymi sprzętami. Ma on duży wyświetlacz LCD i dobrze opisane przyciski. W dodatku urządzenie jest zabezpieczone przed przegrzaniem i spięciem.

 

Wady

Za ciężki: W porównaniu do innych prostowników model Yato jest znacznie cięższy. Tym samym jego przenoszenie z miejsca na miejsce może okazać się problemem.

Podatna na zarysowania obudowa: Osoby, które często używają sprzętu, zauważyły, że na obudowie szybko zaczynają się pojawiać mało estetyczne zarysowania.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki prostownik samochodowy kupić? 

 

Każda osoba poruszająca się na co dzień samochodem na pewno nie raz stanęła przed problemem, że przed wyjazdem do pracy silnik nie chce się uruchomić z niewiadomych przyczyn. O ile prawdopodobieństwo awarii jest wysokie, o tyle zazwyczaj winowajcą okazuje się wyczerpany akumulator. Dotyczy to szczególnie samochodów z silnikami wysokoprężnymi oraz pojazdów z dużą ilością elektroniki na pokładzie. Problem ze słabym akumulatorem ujawnia się zazwyczaj, gdy temperatura powietrza spada poniżej 5 stopni Celsjusza oraz gdy wzrasta poziom wilgotności. Takie połączenie sprawia, że rozrusznik nie jest w stanie uruchomić jednostki napędowej i pojawia się problem z niejeżdżącym samochodem. Dobrym rozwiązaniem, które ratuje kierowcę w takiej sytuacji, jest podłączenie rozładowanego akumulatora do odpowiednio dobranego prostownika, który uzupełni zużytą energię i umożliwi uruchomienie silnika. 

Jaki prostownik samochodowy wybrać? 

Decydując się na zakup prostownika samochodowego, warto wiedzieć, jakie są różnice w parametrach poszczególnych urządzeń. Zupełnie inne wybierze kierowca auta osobowego, a inne będą potrzebne do ciężkich maszyn budowlanych. Kupując urządzenie do ładowania spełniające oczekiwania zwykłego użytkownika auta osobowego, warto jednak zwrócić uwagę na możliwość ładowania innych pojazdów np. motocykla. Najlepszy prostownik samochodowy ma również program przeznaczony do instalacji 6 V, dzięki czemu można naładować akumulator w motorowerze, skuterze czy motocyklu. Przed przystąpieniem do zakupu warto wiedzieć, że urządzenia do ładowania dzielą się na grupy i różnią między sobą elementami znajdującymi się wewnątrz. Jakie są dostępne rodzaje prostowników akumulatorowych?

 

Standardowy 

Standardowy prostownik samochodowy, z którym większość kierowców miała do czynienia, jest prosty w obsłudze i nie wyróżnia się żadnymi dodatkowymi funkcjami. Model transformatorowy wyróżniający się niską ceną, dostępnością oraz nieskomplikowaną konstrukcją jest jednak mało praktyczny. Brak elektroniki czuwającej nad całym procesem ładowania wymaga od użytkownika pełnego zaangażowania i stałej kontroli. Manualny mechanizm umożliwiający wyłączenie po naładowaniu jest dostępny tylko w niektórych modelach, co powoduje, że kierowca musi wyłączyć ładowanie w odpowiednim momencie. Co więcej, brak systemu odpowiedzialnego za dopasowanie natężenia prądu jest kolejnym utrudnieniem, ponieważ osoba bez doświadczenia może nie wiedzieć jak prawidłowo ustawić urządzenie. Decydując się na wersję z transformatorem, trzeba jednak zwrócić uwagę na wielkość oraz ciężar prostownika. Niektóre unowocześnione modele są wyposażone w funkcję rozruchu jednostki napędowej bez konieczności pełnego naładowania akumulatora. 

 

Automatyczny 

Prostownik mikroprocesorowy zwany także automatycznym wyróżnia się o wiele bardziej zaawansowanymi funkcjami niż w przypadku standardowego urządzenia. Oprócz większej ilości funkcji jest on także bardziej bezpieczny dla samego akumulatora. Za prawidłowe działanie urządzenia odpowiada mikroprocesor, który kontroluje i odpowiada za parametry ładowania. Osoba, która chce naładować ogniwo za pomocą automatycznego prostownika, musi jedynie podłączyć zaciski do słupków odpowiednimi biegunami i uruchomić je za pomocą włącznika. Resztą procesu zajmie się inteligentne urządzenie, które po zakończeniu ładowania przechodzi w tryb podtrzymywania polegający na stałym mierzeniu napięcia oraz doładowaniu w razie konieczności. Mikroprocesor odpowiedzialny za pracę urządzenia automatycznie wykrywa, dobiera oraz podtrzymuje prąd przez cały czas, kiedy akumulator pozostaje podłączony. 

Wiele osób decyduje się na zakup prostownika automatycznego ze względu na systemy bezpieczeństwa wykluczające przeładowanie lub zwarcie. Co więcej, dzięki zabezpieczeniom użytkownik nie musi wyjmować ogniwa z samochodu i może ładować je bezpośrednio w samochodzie po wcześniejszym odłączeniu klem. Droższy model prostownika automatycznego jest wyposażony w dodatkowe funkcje takie jak odsiarczanie, które umożliwia uratowanie ogniwa w przypadku zupełnego rozładowania. Proces polega na pulsacyjnym ładowaniu z równoczesnym minimalnym rozładowaniem. Inną przydatną opcją jest booster, dzięki któremu można uruchomić jednostkę napędową nawet w sytuacji zupełnego rozładowania akumulatora. Klasyczny model z mikroprocesorem jest lekki i poręczny, dzięki czemu można go bez problemu przechowywać w domu w szufladzie lub szafce z różnymi narzędziami. 

 

Trakcyjny 

Prostownik trakcyjny raczej nie przyda się do ładowania standardowego akumulatora w samochodzie osobowym, jednak dobrze wiedzieć, że również takie wersje są dostępne. Przeznaczone do ładowania ogniw o dużym napięciu, które znajdują się np. w autach elektrycznych lub maszynach przemysłowych. Sprawdzą się także do naładowania akumulatora w maszynach transportowych czy rekreacyjnych, a także w miejscach, gdzie dostępna jest instalacja solarna. Ogniwo stosowane w takich obiektach wymaga delikatnego traktowania, dlatego też konieczny jest zakup specjalnego prostownika, którego cena zdecydowanie różni się od tradycyjnego modelu do użytku domowego. 

Jaki wybrać prostownik do akumulatora w motocyklu? 

Zastanawiając się, jaki jest najlepszy prostownik samochodowy, który jednocześnie naładuje akumulator w motocyklu, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na dostępne programy. Właściciele jednośladów, które są maszynami sezonowymi, często mają problem, jeśli chodzi o uruchomienie silnika po kilkumiesięcznym postoju pojazdu w garażu. Wybierając prostownik z myślą o samochodzie i motocyklu, warto zwrócić uwagę na dostępność programu 6 V. Automatyczny model sam dostosowuje prąd ładowania, chroniąc przy tym ogniwo i wydłużając jego trwałość. 

 

Prostowniki samochodowe w dobrych cenach 

Kluczowym elementem decydującym o tym, jaki prostownik samochodowy kupimy, jest jego cena. Najprostszy model spełniający oczekiwania osoby, która skorzysta z ładowarki dwa lub trzy razy w ciągu roku to niewielki wydatek zamykający się w kwocie do 60 złotych. Za wersję automatyczną trzeba zapłacić 100 złotych więcej, co oznacza, że koszt zakupu wyniesie do 160 zł. Model automatyczny przeznaczony do szybkiego ładowania to koszt do 250 zł. Urządzenie rozruchowe do zadań specjalnych to wydatek od 450 do 700 zł w zależności od producenta. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak podłączyć prostownik do akumulatora? 

Podłączenie prostownika samochodowego może wydawać się trudne, jednak tak naprawdę do wykonania tego zadania nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności. Przed przystąpieniem do podłączenia, należy sprawdzić, gdzie znajduje się akumulator. W zależności od posiadanego auta może on być pod maską, pod siedzeniem pasażera lub w bagażniku. Kolejnym krokiem jest odłączenie klem wraz z przewodami, co skutkuje odcięciem zasilania w pojeździe. Przed podłączeniem prostownika trzeba sprawdzić, po której stronie znajduje się minus, a po której plus, ponieważ nie wszystkie urządzenia mają opcję pozwalającą odwrócić bieguny w razie odwrotnego podpięcia. Po podłączeniu zacisków do słupków należy wpiąć prostownik do sieci i uruchomić urządzenie. W zależności od posiadanego modelu trzeba wybrać odpowiedni program i pozostawić do ładowania. Do każdego nowego prostownika producenci dołączają instrukcję obsługi, za pomocą której można poradzić sobie z prawidłowym wyborem programu. 

 

P2: Jak podłączyć prostownik do akumulatora w skuterze? 

Rozładowany akumulator w skuterze sprawia tyle samo problemów co w samochodzie. Podłączenie urządzenia opiera się jednak na tej samej zasadzie, co w przypadku większych pojazdów. Jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę to dostępność programu przeznaczonego do ładowania akumulatorów o niższym napięciu. Samochody mają instalację elektryczną o napięciu 12 V. Motocykle i skutery są zaopatrzone w słabszą instalację 6 V. Do naładowania akumulatora niezbędne będzie przełączenie programu z 12 V na 6 V, a następnie podłączenie za pomocą zacisku plusowego i minusowego do słupków. Nowszej generacji urządzenia dostosują optymalny czas ładowania do podłączonego ogniwa.   

P3: Gdzie kupić prostownik do akumulatora? 

Osoby zastanawiające się gdzie kupić dobrej jakości prostownik samochodowy powinny udać się do sklepów lub hurtowni motoryzacyjnych, gdzie pracownicy pomogą w wyborze odpowiedniego urządzenia. Równie dobrym pomysłem jest udanie się do popularnych sklepów zlokalizowanych na terenie całego kraju, które w sezonie jesienno-zimowym oferują niewielkich rozmiarów prostowniki przeznaczone do ładowania samochodów i motocykli.  

 

P4: Jak działa prostownik samochodowy? 

Zakup dobrego prostownika do akumulatora jest bardzo ważny dla osób, które nie garażują samochodów. Słabe ogniwo szczególnie w sezonie zimowym daje o sobie znać i zwraca uwagę właściciela, że nieubłaganie zbliża się czas kosztownej wymiany. Tymczasowym rozwiązaniem ratującym może być podłączenie prostownika, który naładuje słaby akumulator. Zasada działania ładowarki jest bardzo prosta. Po podłączeniu do sieci urządzenie zmienia napięcie na stałe, dzięki czemu możliwe jest przywrócenie pełnej sprawności akumulatora w pojeździe. Czas ładowania jest uzależniony od wybranego programu, jednak ważne jest to, aby nie korzystać z prostownika dłużej niż 10 godzin. 

 

P5: Ile prądu pobiera prostownik samochodowy? 

Ciężko jednoznacznie stwierdzić ile prądu pobiera prostownik samochodowy, ponieważ wartość ta jest uzależniona od kilku czynników. Przede wszystkim zależy od pojemności ładowanego akumulatora. Innymi czynnikami wpływającymi na koszty związane z podłączeniem prostownika jest czas ładowania oraz stopień rozładowania ogniwa. W przypadku stałonapięciowego ładowania początkowo prąd jest duży, lecz spada w miarę upływu czasu. Warto wiedzieć, że czas i koszt uzupełnienia energii w akumulatorze jest także uzależniony od stopnia zużycia ogniwa. Im nowszy akumulator, tym łatwiej będzie go naładować. Podłączenie do prostownika ogniwa o standardowych parametrach na 6-10 godzin to koszt od 40 do 75 groszy. Zużycie może wynieść do 1 kWh. 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 17.09.21

 

Podnośnik motocyklowy – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Praktyczne i ciekawe rozwiązanie w postaci podnośnika motocyklowego przyda się każdej osobie lubiącej samodzielnie naprawiać swój jednoślad. Jednym z chętniej wybieranych modeli jest Humberg MT1 umożliwiający ustawienie pojazdu w stabilnej pozycji gwarantującej bezpieczne stanie jednośladu bez ryzyka odkształcenia opon po kilku miesiącach postoju. Solidny model jest wykonany z wysokogatunkowego materiału przystosowanego do dużego obciążenia. Stojak jest wyposażony w podwójne, wzmocnione koła, za pomocą których można wygodnie przestawić motocykl. Dla motocyklistów równie ciekawą propozycją jest podnośnik motocyklowy hydrauliczny, nożycowy MSW 150 kg. Prezentowany model sprawdzi się zarówno do profesjonalnego warsztatu motocyklowego, jak i do prywatnego garażu pasjonata motoryzacji.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Stojak motocyklowy Humberg MT1 to praktyczny zestaw nadający się do ustawienia jednośladu w dowolnie wybranym miejscu. Produkt jest wykonany z wysokogatunkowej stali, która jest pomalowana proszkowo i zabezpieczona antykorozyjnie. Materiał jest solidny i wytrzyma obciążenie do 400 kg (po 200 kg na każdą stronę).

Wady

Jako jedyną wadę użytkownicy produktu wskazują brak dodatkowego adaptera do wahacza.

Podsumowanie

Model MT1 jest przystosowany do zamontowania zarówno na przednie, jak i na tylne koło. Regulowane adaptery oraz wzmacniane koła sprawiają, że stojak jest wygodny w obsłudze. Produkt ma 80 cm długości oraz 46 cm wysokości.

Drugi wybór

Zalety

Wysokiej jakości podnośnik hydrauliczny jest wyposażony w praktyczne kółka umożliwiające wygodne przemieszczanie. Zakres regulacji platformy wynosi od 340 mm do 925 mm, co daje możliwość wygodnego ustawienia optymalnej wysokości. Model jest wyposażony w zaciski, które umożliwiają bezpieczne przymocowanie jednośladu.

Wady

Podnośnik motocyklowy ma określony maksymalny udźwig do 150 kg. Oznacza to, że nadaje się wyłącznie do lekkich jednośladów typu cross, enduro oraz miejskich skuterów.

Podsumowanie

Podnośnik hydrauliczny ma udźwig do 150 kg. Wysokość urządzenia wynosi od 340 mm do 925 mm. Platforma ma wymiary wynoszące od 41 cm x 35 cm. Wymiary sprzętu to 44 cm x 41 cm x 34 cm, a waga całego podnośnika wynosi 29 kg.

Rozważ też

Zalety

Solidny i w pełni bezpieczny stojak motocyklowy Combo V jest w pełni dopasowany do większości jednośladów. Model wykonano z mocnego materiału, który jest poczwórnie wzmocniony oraz pomalowany antykorozyjną farbą. Mocowania są pokryte wysokiej jakości antypoślizgową gumą, a koła wykonano z ABS.

Wady

Niektórzy mają uwagi co do stabilności stojaka, przy większych jednośladach może się nie sprawdzić.

Podsumowanie

Zestaw Combo V składa się ze stojaka przeznaczonego na przednią i tylną oś. Przedni element ma udźwig 270 kg, wysokość 350 mm oraz wewnętrzny rozstaw mocowania wynoszący od 180 mm do 280 mm. Stojak przeznaczony na tył ma wewnętrzny rozstaw mocowania z możliwością regulacji od 250 mm do 350 mm.

 

 

6 najlepszych podnośników motocyklowych. Opinie w 2021

 

Podnośniki motocyklowe mogą okazać się niezwykle przydatne w garażu, gdzie nie ma za dużo miejsca. W takiej sytuacji szczególną uwagę warto zwrócić na modele wyposażone w kółeczka, za pomocą których z łatwością można pojazd przestawić lub dosunąć do ściany bez konieczności manewrowania. W przypadku zastosowania stojaków użytkownik nie musi martwić się o odkształcenia opon po kilku miesiącach stania w bezruchu. Aby wiedzieć jaki model będzie najlepszy warto sprawdzić ranking podnośników motocyklowych, gdzie znajduje się szczegółowy opis pozytywnie ocenianych produktów. 

 

Stojak motocyklowy przód 

 

1. Stojak Motocyklowy Przód i Tył Humberg MT1 

 

Humberg MT1 to stojak motocyklowy na przód i tył, za pomocą którego można bezpiecznie ustawić jednoślad bez ryzyka, że po dłuższym postoju opony w pojeździe będą odkształcone. Model umożliwia także komfortowe ustawienie maszyny pozwalające na wykonanie niezbędnych prac serwisowych. Stojak motocyklowy jest wykonany z wysokogatunkowej stali, która została pomalowana proszkowo i dodatkowo zabezpieczona antykorozyjnie. 

Do wyprodukowania Humberg MT1 wykorzystano mocną, stalową rurę o średnicy 32 mm, co sprawia, że model wytrzymuje obciążenie do 400 kg – po 200 kg na każdą oś. Stojak ma regulowane adaptery: Przód w zakresie od 24 cm do 35 cm oraz tył od 21 cm do 32 cm. Stojak motocyklowy ma wymiary: 80 cm długości oraz 46 cm wysokości. Waga Humberg MT1 to zaledwie 9,7 kg. Podwójne, wzmacniane koła ułatwiają prawidłowe ustawienie motocykla. 

Test podnośników motocyklowych wskazuje, że motocykliści chętnie sięgają po stojak wyposażony w regulację. Proszkowe zabezpieczenie oraz dodatkowa powłoka antykorozyjna sprawiają, że produkt będzie służył przez wiele lat. 

 

 

 

 

Podnośnik motocyklowy hydrauliczny 

 

2. Podnośnik Motocyklowy Hydrauliczny Nożycowy MSW 150 Kg

 

Praktyczny i niezbędny w każdym garażu hydrauliczny podnośnik motocyklowy MSW Motor Technics nadaje się do wykonywania podstawowego oraz zaawansowanego serwisu jednośladów. Sprawdzi się on zarówno u profesjonalisty, jak i amatora lubiącego wykonywać różnego rodzaju naprawy. Model jest zaprojektowany w taki sposób, aby bezpiecznie unieść i podeprzeć motocykl typu miejskiego, cross czy enduro. 

Nożycowy podnośnik motocyklowy ma maksymalny udźwig wynoszący do 150 kg. Praktyczny system regulacji umożliwia uniesienie jednośladu na wysokość od 34 cm do 92,5 cm. Unoszenie odbywa się za pomocą wygodnego pedału nożnego. Model ma platformę o wymiarach 41 cm x 35 cm oraz specjalne zaciski umożliwiające przymocowanie pojazdu pasami. Komfort pracy zapewniają także 4 kółka z możliwością blokady. Waga urządzenia wynosi 29 kg. 

Opinie o podnośnikach motocyklowych z platformą są pozytywne wśród osób, które potrzebują miejsca do wykonania niezbędnych napraw. Konsumenci chwalą model nożycowy za prostą obsługę oraz wygodę użytkowania. 

 

 

 

 

Stojak motocyklowy tył 

 

3. Stojak Podnośnik Motocyklowy Przód + Tył Combo V

 

Dopasowany do potrzeb właścicieli jednośladów stojak motocyklowy Combo V to praktyczny zestaw umożliwiający ustawienie pojazdu w garażu. Odpowiednie zastosowanie produktu sprawia, że w czasie długiego postoju maszyny opony nie ulegają niekorzystnym odkształceniom. Prawidłowe ustawienie maszyny sprawia, że jest ona stabilna, co powoduje zmniejszenie ryzyka przewrócenia. Zastosowane rozwiązanie pozwalają na dopasowanie do większości popularnych typów motocykli. 

Stojak motocyklowy na tył oraz na przednią oś jest wykonany z mocnego metalu poddanego zabiegowi czterokrotnego wzmacniania. Materiał jest pomalowany farbą oraz poddany procesowi wypalania w piecu. Mocowanie pokryto antypoślizgową gumą, co zwiększa komfort i bezpieczeństwo w trakcie unoszenia jednośladu. Model jest wyposażony w podwójne kółka wykonane z ABS-u. Wysokość stojaka wynosi 350 mm, wewnętrzny rozstaw mocowań ma regulacje w zakresie od 180 mm do 280 mm w przypadku przedniej osi oraz od 250 mm do 350 mm – oś tylna. 

Motocykliści, którzy zdecydowali się na stojak Combo V, wystawiają pozytywne opinie. Użytkownicy zwracają uwagę na trwałość produktu, co wiążę się bezpośrednio z możliwością użytkowania przez wiele lat.  

 

 

 

 

Podnośnik motocyklowy Geko  

 

4. Podnośnik Stojak Motocyklowy Tył Wzmacniany Geko G02165 

 

Wysokiej jakości podnośnik motocyklowy Geko przeznaczony pod przednią oś jest wykonany z solidnych materiałów gwarantujących bezpieczeństwo. Model sprawdzi się do sezonowego przechowywania jednośladu, który po ustawieniu na stojaku może bezpiecznie stać bez ryzyka niekorzystnego odkształcenia ogumienia. Do wyprodukowania użyto solidnych i wzmocnionych materiałów. Stalowa rura o średnicy 32 mm jest pomalowana proszkowo, aby ładnie się prezentowałą i służyła przez wiele sezonów. 

Podnośnik motocyklowy typu stojak umożliwia wygodne uniesienie przedniej części pojazdu. Wzmocniona konstrukcja gwarantuje bezpieczne oraz stabilne podnoszenie jednośladu, co jest bardzo ważne szczególnie dla osób bez doświadczenia. Model jest wyposażony w koła wykonane z materiału ABS. Stojak ma wysokość 35 cm oraz udźwig 270 kg. Wewnętrzny rozstaw uchwytów mocujących można regulować w zakresie od 150 mm do 260 mm. 

Konsumenci zwracają uwagę, że to dobry i tani podnośnik motocyklowy w formie stojaka, który sprawdzi się do przechowywania jednośladu przez okres zimy. Model ma solidne mocowanie dopasowane do różnych typów jednośladów. 

 

 

 

 

Podnośnik motocyklowy chopper 

 

5. Podnośnik Motocyklowy Chopper Cruiser Darkojak

 

Prosty w użytkowaniu podnośnik motocyklowy centralny Darkojak umożliwia wygodne podłożenie oraz uniesienie tylnej osi jednośladu. Rozwiązanie spodoba się właścicielom chopperów, a także miejskich motocykli, które poza sezonem parkują w garażu. Solidnie wykonany model jest bezpieczny i gwarantuje odpowiednie podparcie, co sprawia, że ryzyko przewrócenia jest minimalne. Belka, która ma bezpośredni kontakt z ramą, jest zabezpieczona gumą, co chroni przed zarysowaniem oraz przesuwaniem. 

Podnośnik motocyklowy do jednośladu typu chopper jest wykonany z mocnych materiałów, a co najważniejsze jest malowany proszkowo. Takie rozwiązanie sprawia, że model może być użytkowany przez wiele lat bez ryzyka wystąpienia korozji oraz poważnych uszkodzeń mechanicznych. Szerokość stojaka wynosi 50 cm, wysokość 22,5 cm. Maksymalne obciążenie po ustawieniu w centralnym miejscu wynosi 400 kg. Pięciopoziomowy zakres regulacji co 12 mm umożliwia ustawienie na wysokości od 167 mm do 223 mm. 

Właściciele motocykli typu chopper zwracają uwagę, że to dobry podnośnik motocyklowy, który spełnia ich oczekiwania. Użytkownicy są zadowoleni z dodatkowej ochrony w postaci gumowego zabezpieczenia chroniącego przed uszkodzeniem. 

 

 

 

 

Stojak motocyklowy do transportu 

 

6. Stojak Motocyklowy Uchwyt na Koło Transport 401156 

 

Stojak motocyklowy do transportu to niezwykle potrzebne urządzenie, które pozwala w bezpieczny sposób przemieścić jednoślad z punktu A do punktu B na przyczepie lub lawecie. Odpowiednio zamocowany sprawia, że pojazd nie przewróci się w trakcie jazdy, ponieważ jest dobrze zabezpieczony. Stojak motocyklowy należy podłożyć pod przednie koło i zapiąć według instrukcji producenta. Model można wykorzystywać także do użytku w garażu podczas postoju poza sezonem. 

Solidna konstrukcja ze stali ma 5-stopniową regulację oraz antypoślizgową stopę. Model nadaje się do kół o średnicy od 17 cali do 21 cali, a także do opon o szerokości od 90 mm do 130 mm. Długość stojaka wynosi 80 cm, a szerokość 46 cm. Specjalnie zaprojektowana szyna stożkowa ma wymiary 17 cm x 5,5 cm, a waga całego produktu wynosi do 8 kg. 

Motocykliści, którzy potrzebowali sprawdzonego rozwiązania do transportu i przechowywania jednośladu, są zadowoleni z zakupu produktu. Po odpowiednim przymocowaniu nie ma ryzyka przewrócenia się maszyny. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki podnośnik motocyklowy kupić?

 

Podnośnik motocyklowy to jedno z bardziej praktycznych urządzeń, które przydaje się w wielu różnych sytuacjach. To właśnie z jego pomocą możliwe jest bezpieczne przestawienie jednośladu lub uniesienie go ku górze, aby wykonać wszystkie niezbędne czynności związane z naprawami. Z pomocą dobrej jakości podnośnika możliwe jest uniesienie maszyny w osi pionowej bez ryzyka, że któryś z jej elementów zostanie uszkodzony. W zależności od wybranego wariantu uniesienie motocykla jest możliwe w taki sposób, aby koła nie miały kontaktu z podłożem lub aby cały pojazd został uniesiony wyżej do góry. Decydując się na zakup, należy jednak zwrócić uwagę na parametry wybranego urządzenia. Przede wszystkim sprzęt musi być właściwie dopasowany pod rodzaj jednośladu. Inny podnośnik wybierze właściciel cross/enduro, a zupełnie inny posiadacz sportowej maszyny. 

Co jest ważne przy wyborze podnośnika motocyklowego? 

Najlepszy podnośnik motocyklowy musi być przede wszystkim stabilny i bezpieczny zarówno dla osoby pracującej przy jednośladzie, jak i dla samej maszyny. Wiedząc już, że o rodzaju wybranego urządzenia decyduje także typ posiadanego motocykla, można przeglądać oferty znanych producentów. 

Maksymalne obciążenie: Kolejnym kryterium wyboru powinno być maksymalne obciążenie, które podnośnik będzie w stanie wytrzymać. Wybierając dany model, należy zostawić rezerwę w postaci kilku dodatkowych kilogramów, ponieważ ciężko dokładnie oszacować jak rozłoży się masa jednośladu. Optymalnym wyborem będzie model o nośności wynoszącej do 300 kg. 

Maksymalna wysokość unoszenia: Innym, równie ważnym parametrem decydującym o tym, czy dany sprzęt spełni oczekiwania użytkownika, jest maksymalna wysokość, na jaką podnośnik jest w stanie unieść jednoślad. Każdy profesjonalny sprzęt ma określoną wysokość, co jest istotne szczególnie podczas prac serwisowych. Parametr ten dotyczy modeli hydraulicznych, nożycowych, a także elektrycznych. Mechaniczny podnośnik jest w stanie unieść motocykl o wadze do 300 kg na wysokość od 36 cm do 76 cm. Niektóre modele mogą ponieść jednoślad na wysokość nawet do 120 cm, jednak są to profesjonalne narzędzia o wysokiej cenie zakupu. 

Szybkość unoszenia: Poszukując podnośnika motocyklowego, warto także zwrócić uwagę na szybkość unoszenia w przypadku modeli hydraulicznych i elektrycznych. Szybkość unoszenia ręcznego podnośnika jest niestety uzależniona od siły osoby operującej sprzętem. 

Stabilność: Unosząc motocykl do góry za pomocą podnośnika, należy pamiętać o stabilności. Większość uniwersalnych modeli jest wyposażona w 3 punktowe łapy z kółeczkami, które w razie potrzeby można zablokować, aby wygodnie było unieść jednoślad. 

 

Jaki podnośnik motocyklowy wybrać? 

Zastanawiając się, jaki jest najlepszy podnośnik motocyklowy, warto zwrócić uwagę na jego parametry. Jak wcześniej wspomniano, przed zakupem należy sprawdzić maksymalne obciążenie, wysokość oraz szybkość unoszenia, a także stabilność danego modelu. Poszukując odpowiedniego podnośnika, można wybierać między dostępnymi wersjami. Tanią alternatywą są podkłady zwane także wózkami, które umożliwiają ustawienie pojazdu oraz wygodne manewrowanie np. w garażu o niewielkiej powierzchni. Decydując się na wybór klasycznego stojaka, użytkownik ma pewność, że po kilku miesiącach spędzonych w garażu opony nie będą odkształcone. Tak naprawdę wybór odpowiedniego sprzętu powinien być uzależniony od wymagań użytkownika. W sprzedaży są dostępne wersje takie jak: Podnośniki warsztatowe, stołki do motocykli typu enduro/cross, stojaki, a także wózki garażowe.  

Podnośniki warsztatowe: Zaawansowane urządzenia, które na pewno przypadną do gustu osobom lubiącym samodzielnie wykonywać wszelkie prace i naprawy przy motocyklu. Klasyczne modele hydrauliczne są proste w obsłudze i zapewniają możliwość uniesienia pojazdu na wysokość do 120 cm. Takie rozwiązanie pozwala na przemieszczenie uniesionego jednośladu za pomocą dodatkowych, blokowanych kółeczek oraz pochylenie go zarówno do przodu, jak i do tyłu. W ten sposób użytkownik ma pełen dostęp do wszystkich elementów.

Stołki off-roadowe: Przeznaczone dla osób, które lubią jeździć po bezdrożach motocyklem typu cross lub enduro. Off-roadowe jednoślady można z powodzeniem ustawić na stołku z podnośnikiem nożnym, którego waga umożliwia zabranie na zawody lub w teren na trening. Proste modele wytrzymują obciążenie do 250 kg i zapewniają odpowiednie podparcie dla jednośladu. 

Stojaki: Klasyczne stojaki powinny znaleźć się w garażu każdej osoby, która lubi jazdę na motocyklu. Niezależnie od modelu są proste w obsłudze i skuteczne, co sprawia, że z czasem ustawienie jednośladu będzie wymagało znacznie mniej siły i precyzji. Wśród dostępnych wariantów są wersje pod widelec, wahacz lub na otwór znajdujący się w główce ramy. 

Wózki garażowe: Rozwiązanie spotykane szczególnie w garażach osób, gdzie jest bardzo mało miejsca lub ilość przedmiotów uniemożliwia odpowiednie ustawienie jednośladu. W zależności od wybranego rozwiązania użytkownik ma do dyspozycji wózek podstawiany pod przednie lub tylne koło albo pod obydwa. Platformy wyposażone w blokowane kółka są niezwykle praktyczne, ponieważ umożliwiają jazdę z jednośladem w każdym kierunku. Z pomocą takiego rozwiązania użytkownik może swobodnie dopasować miejsce, w którym motocykl będzie stał. Większość platform ma udźwig wynoszący od 250 kg do 300 kg. Sposób mocowania jednośladu jest zależny od wybranego produktu. 

Podnośniki motocyklowe w dobrych cenach 

Cena zakupu stojaka motocyklowego rozpoczyna się od 150 zł za podstawowy model o niewielkim udźwigu. Znacznie bardziej wytrzymałe warianty są dostępne za kwotę od 300 zł wzwyż, zależnie od wybranego rozwiązania. Mobilne stołki do motocykli off-roadowych to koszt zakupu od 200 zł. Podnośnik z możliwością ręcznej regulacji wysokości można zakupić już za 350 zł wzwyż, a bardziej zaawansowane modele to koszt kilku tysięcy złotych. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak zrobić podnośnik motocyklowy? 

Własnoręczne wykonanie podnośnika motocyklowego jest pod wieloma względami trudnym zadaniem. Wiele nowoczesnych motocykli typu miejskiego lub sportowego ma u dołu cienkościenne rury kolektorowe, połączenia flanszowe wydechu bezpośrednio przy głowicy lub poniżej, a także plastikowe obudowy chroniące bardziej wrażliwe elementy i stanowiące element ozdoby. Unosząc motocykl do góry i podkładając podnośnik pod kolektory, można uszkodzić nie tylko sam element, ale także zwiększyć ryzyko przewrócenia się motocykla. Z tego względu wykonanie podnośnika typu trapezowego powinno być odpowiednio przemyślane. O wiele bezpieczniej zdecydować się na własnoręczne wykonanie rampy, która spowoduje, że motocykl będzie znajdował się na większej wysokości, co sprawi, że bezpiecznie będzie można wykonać najpotrzebniejsze prace. Do wykonania rampy niezbędna będzie mocna konstrukcja wykonana ze stali oraz metalowe lub drewniane elementy w postaci blatu roboczego. 

P2: Jak używać stojaka motocyklowego? 

Początkowo ustawienie dużego i ciężkiego motocykla na stojaku może sprawiać problemy. Najbezpieczniej korzystać z pomocy drugiej osoby, która będzie asekuracyjnie podtrzymywała pojazd i pomoże go odpowiednio ułożyć. W przypadku klasycznego stojaka z widełkami przeznaczonego pod rolki wkręcone w wahacz należy rozpocząć od ustawienia motocykla w taki sposób, aby łapki znalazły się bezpośrednio pod wahaczem. Kiedy mamy pewność, że jest on dobrze zamontowany, należy powoli naciskać na stojak w taki sposób, aby schodził ku dołowi. W momencie, gdy będzie w odpowiedniej pozycji, motocykl sam uniesie się ku górze i wskoczy na właściwą pozycję. Zasada działania dźwigni jest prosta, jednak początkowo wymaga wprawy. Dla bezpieczeństwa jedna osoba powinna trzymać motocykl, a druga ustawiać podnośnik w celu uniesienia maszyny. 

 

P3: Jak działa podnośnik motocyklowy?

Podnośnik motocyklowy podobnie jak ten samochodowy ma za zadanie unieść pojazd ku górze, aby umożliwić swobodny dostęp do wszystkich jego części. Narzędzie przydaje się w szczególności osobom, które wykonują wiele niezbędnych prac przy maszynie samodzielnie. Z pomocą podnośnika można wymienić płyny eksploatacyjne, elementy zawieszenia, układu hamulcowego lub odkręcić koło w celu wymiany zużytej opony. Urządzenie sprawdzi się także podczas naprawy lub wymiany innych zużytych elementów. Działanie podnośnika motocyklowego polega na podniesieniu pojazdu w górę po wcześniejszym przymocowaniu do ramy. W zależności od wybranego produktu użytkownik ma do dyspozycji podnośnik z dodatkowymi kółkami, co pozwala przesunąć motocykl w razie potrzeby. 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 17.09.21

 

Osoby szukające wytrzymałego i łatwego w montażu uchwytu na telefon do motocykla, serdecznie zapraszamy na naszą stronę. Przygotowaliśmy specjalny ranking uwzględniający najlepsze produkty dostępne obecnie na rynku. Wśród nich znalazły się modele kompatybilne z większością smartfonów i takie, które w razie konieczności można zamontować w samochodzie. Najlepszy i najbardziej popularny okazał się uchwyt RAM X-Grip, a dowodem na to jest duża liczba pochlebnych opinii na jego temat. Produkt ma obrotową głowicę umożliwiającą ustawienie urządzenia mobilnego w pozycji ułatwiającej korzystanie z niezbędnych podczas jazdy aplikacji. Istotną zaletą wspomnianego modelu jest odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i powstawanie korozji. Na drugim miejscu zestawienia uplasował się natomiast Extreme 155. To uchwyt, do którego dołączono wodoodporne etui. Skutecznie zabezpiecza ono smartfon przed wilgocią. Ze względu na to, że do montażu produktu na kierownicy pojazdu nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi, z pewnością każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Poza tym powyższy model ma niewielkie gabaryty.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Uchwyt ma uniwersalny charakter, gdyż można go zamontować nie tylko na kierownicy motocykla, ale również przy desce rozdzielczej samochodu. Poza tym produkt jest kompatybilny zarówno z nowoczesnymi smartfonami, jak też z nawigacją i innymi urządzeniami mobilnymi.

Wady

Część konsumentów za wadę opisywanego modelu uważa to, że w zestawie nie znalazło się ochronne etui na telefon. Ten element musimy więc dokupić osobno, inaczej smartfon może ulec uszkodzeniu np. podczas jazdy w deszczu.

Podsumowanie

Poszczególne elementy konstrukcji zostały wykonane z odpornego na korozję metalu. Dlatego produkt nie ulegnie uszkodzeniu nawet w przypadku częstej eksploatacji. To powoduje, że nieliczne wady uchwytu nie powinny zniechęcać do jego zakupu.

Drugi wybór

Zalety

Produkt wykonano z wytrzymałych materiałów, więc narażanie go na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych na pewno nie wpłynie na niego negatywnie. Uchwyt został wyposażony w dużych rozmiarów etui na telefon oraz obrotową głowicę.

Wady

Jak wynika z opinii użytkowników podstawową wadą uchwytu jest utrudniona obsługa smartfona w pokrowcu. Choć jego przednia część została wykonana z cienkiej i przezroczystej folii urządzenie niekiedy nie reaguje na dotyk tak szybko, jak powinno.

Podsumowanie

Liczba zalet mimo wszystko przeważa nad ilością wad uchwytu. Powyższy model jest bardzo prosty w montażu i nie musimy w tym celu używać żadnych narzędzi. Co więcej, produkt pasuje zarówno do motocykla, jak również quada i roweru.

Rozważ też

Zalety

Uchwyt na telefon do motocykla jest wykonany z dobrej jakości materiałów, co stanowi gwarancję długiego czasu użytkowania. Etui ma przezroczyste okienko, przez które widać, co dzieje się na ekranie. Chcąc napisać sms w trakcie postoju lub sprawdzić informacje w Internecie nie trzeba wyciągać smartfona.

Wady

Etui jest zamykane na zamek błyskawiczny, który czasami się zacina. Bywa to irytujące, szczególnie wtedy, kiedy zależy nam na szybkim wyciągnięciu telefonu.

Podsumowanie

Mobilari 5 jest wodoszczelny, więc chroni telefon nawet w trakcie złej pogody. Uchwyt jest łatwy w montażu. Mocuje się go do ramy lub kierownicy za pomocą solidnie zrobionej obejmy.

 

 

Najlepsze uchwyty na telefon do motocykla w 2021 roku

 

Jeżeli wciąż nie masz pewności, który produkt okaże się w Twoim przypadku odpowiedni sprawdź nasz ranking uchwytów na telefon do motocykla. Znajdziesz w nim opisy 5 modeli. Mogą one sprostać nawet bardzo wygórowanym oczekiwaniom.

 

Nasze zalecenia

 

RAM X-Grip

 

Uchwyt RAM X-Grip można zamontować zarówno na kierownicy motocykla, jak i w samochodzie. Ma on więc uniwersalny charakter. Co ważne, produkt jest kompatybilny z różnymi urządzeniami przenośnymi (nie tylko ze smartfonem, ale też np. nawigacją samochodową). Aby zamocować sprzęt nie musimy wyjmować telefonu z etui ochronnego.

Uchwyt jest zintegrowany z ramieniem o długości 3,69 cala oraz obrotową głowicą w rozmiarze 1 cala. Pozwala ona na montaż produktu na kierownicy motocykla i ustawienie smartfona w dowolnej pozycji. W zestawie znajduje się metalowy bolec w kształcie litery „U”, który pasuje do kierownicy o średnicy od 0,5 cala do 1 cala.

Konsumenci chwalą model RAM X-Grip za wytrzymałość i stabilność. Ponieważ elementy konstrukcji zostały wykonane z odpornego na korozję metalu nie musimy się obawiać, że produkt szybko ulegnie zniszczeniu. Poza tym uchwyt niezwykle elegancko się prezentuje, dlatego jest to doskonały wybór dla osób zwracających uwagę na wygląd akcesoriów do samochodów i motorów.

Model RAM X-Grip to uniwersalny uchwyt do telefonu, który montowany jest na ramie motoru lub roweru. Minimalne wymiary aparatu telefonicznego to: 4,76 cm x 2,22 cm x 5,71 cm, a maksymalne: 8,25 cm x 10,8 cm x 2,22 cm.

 

Zalety

Montaż: Zainstalowanie uchwytu na ramie jest bardzo łatwe i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. Sprzęt ma wbudowany, metalowy bolec w kształcie litery U, który jest dopasowany do kierownicy o średnicy w przedziale od 0,5 cala do 1 cal.

Wykonanie: Produkt zrobiono z wysokogatunkowego plastiku o dużej wytrzymałości. Dzięki temu, nawet gdy Twój rower upadnie, sprzęt mocujący pozostanie cały.

Stabilność: Uchwyt wyposażony jest w gumowe końcówki, które stabilnie trzymają urządzenie mobilne. Dlatego nawet jadąc po wyboistej drodze, Twój telefon nie wyślizgnie się i nie ulegnie zniszczeniu.

Dopasowanie: W produkcie zastosowano nowoczesny, precyzyjny mechanizm sprężynowy. Możesz go dowolnie rozszerzać i kurczyć, by dopasować zatrzaski do wymiarów Twojego telefonu.

Wygodne korzystanie z telefonu: Sprzęt gwarantuje wygodne korzystanie z telefonu, gdyż możesz dowolnie regulować położenie uchwytu. Produkt ma głowicę obrotową, która zapewnia dowolne ułożenie smartfonu.

 

Wady

Brak osłony na ekran: Niestety, produkt pozbawiony jest dodatkowej osłony na wyświetlacz telefonu, która chroniłaby przed kurzem, wodą i innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

 

 

 

 

Extreme 155

 

Model Extreme 155 zawiera w komplecie wodoodporne etui na smartfona (w rozmiarze XXXL). Dlatego jazda na motocyklu podczas silnych opadów śniegu czy deszczu nie powinna negatywnie wpłynąć na nasz telefon. Uchwyt został wykonany z solidnych materiałów. Można go bez problemów zamontować na kierownicy motoru, quada lub roweru. Jest to więc niezwykle praktyczny produkt.

Do montażu wspomnianego modelu nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi, co jest jego bardzo dużym atutem. Poza tym obracająca się o 360 st. głowica umożliwia ustawienie smartfona w odpowiedniej pozycji. Umieszczono na niej cztery podkładki z gąbki, które zapobiegają przemieszczaniu się telefonu schowanego w etui.

W większości przypadków opinie o uchwytach na telefon do motocykla powyższego producenta są pozytywne. Również model Extreme 155 cieszy się bardzo dużą popularnością. Konsumenci docenili go za niewielkie wymiary (szerokość – 10,5 cm, wysokość – 17 cm i głębokość – 3,5 cm) oraz kompatybilność z wieloma urządzeniami przenośnymi.

Prezentujemy uchwyt na telefon Extreme 155, który polecany jest do smartfonów o przekątnej ekranu do 6 cali. Sprzęt zaczepisz na ramie roweru lub motocykla, ale również w samochodzie.

 

Zalety

Wykonanie: Model został wykonany z dobrego gatunkowo plastiku. Materiał wykonania jest trwały, dlatego nie zostanie uszkodzony podczas upadku roweru lub zderzenia. Testy potwierdziły, że uchwyt jest odporny na wiele typów uszkodzeń.

Łatwy montaż: Produkt można łatwo i szybko zamontować na kierownicy roweru, motocykla lub quada. Czynność ta nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi.

Brak wibracji: Sprzęt został tak skonstruowany, by wygłuszać wibracje i wstrząsy, które mogłyby uszkodzić telefon komórkowy. Zapewnia to bezpieczeństwo, bo nie musisz się martwić, że wstrząsy w czasie jazdy spowodują wyślizgnięcie się telefonu z uchwytu.

Wodoodporność: Produkt sprzedawany jest razem z wodoodpornym etui na telefon. Dzięki niemu możesz używać smartfon w czasie deszczu. Sprzęt chroni też urządzenie mobilne przed brudem i uszkodzeniami podczas jazdy.

 

Wady

Ograniczona kompatybilność: Sprzęt pasuje tylko do telefonów o przekątnej do 6 cali. Nie ma możliwości zainstalowania w uchwycie większego urządzenia mobilnego.

 

 

 

 

Mobilari 5

 

Zastanów się nad zakupem uchwytu z pokrowcem, który można zamontować na motorze lub rowerze. Model jest dostosowany do telefonów z ekranem o przekątnej 5,5 cali. Zgodnie z opiniami użytkowników montaż przebiega bez problemów. Do instalacji wykorzystywane jest obejmo. Uchwyt jest stabilny, więc nie ma obaw, że telefon spadnie na ziemię.

Pokrowiec zrobiono z wysokogatunkowego materiału, na którym nie pojawiają się przetarcia. Dodatkowo nie jest on podatny na działanie wilgoci, dlatego też możesz korzystać z Mobilari 5 niezależnie od panujących na zewnątrz warunków. Model ma okienko zrobione z folii PCV. Jest on przezroczysta, co umożliwia obsługę telefonu bez konieczności jego wyjmowania z pokrowca.

Sądząc po pozytywnych opiniach na temat produktu nietrudno się domyślić, że spełnia on oczekiwania użytkowników. Przyznają oni, że do gustu przypadło im nie tylko solidne wykonanie uchwytu i pokrowca, ale też ich prosty design, jak również łatwy montaż.

Mobilari 5 to uchwyt na telefon do motocykla odpowiedni do smartfonów z ekranem 5,5 cali. Produkt zrobiono z wodoodpornego materiału.

 

Zalety

Przezroczyste okienko: Etui z przodu jest pokryte przezroczystą folią PCV, więc widzimy wszystko to, co dzieje się na ekranie. Chcąc skorzystać z telefonu nie trzeba go wyciągać. Jest to wygodne rozwiązanie.

Jakość wykonania: Użytkownicy przyznają, że jakość wykonania produktu jest bardzo dobra. Pokrowiec zrobiono z wodoodpornego materiału, więc smartfon nie jest narażony na działanie wilgoci bez względu na pogodę. Etui wykazuje odporność na przetarcia.

Montaż: Uchwyt montuje się na kierownicy lub ramie korzystając z dobrej jakości obejma. Etui nie przesuwa się w trakcie jazdy.

 

Wady

Zamek błyskawiczny: Umieszczony na uchwycie pokrowiec jest zamykany na zamek błyskawiczny, który czasami się zacina. Niekiedy wywołuje to irytację u użytkowników.

 

 

 

 

RAN X-Grip B

 

Chcielibyśmy zaprezentować uchwyt RAN X-Grip B, który wyróżnia się niezwykle eleganckim wyglądem. Jest on kompatybilny zarówno ze smartfonami z futerałem, jak i bez niego. Ze względu na możliwość regulacji szerokości produktu (od 1,75 cala do 4,5 cala) możemy do niego swobodnie przymocować większość dostępnych na rynku telefonów komórkowych.

Powyższy model ma bardzo precyzyjny mechanizm sprężynowy, który rozszerza się i kurczy w zależności od wymiarów smartfona. Możemy więc być pewni, że uchwyt idealnie dopasuje się do naszego urządzenia mobilnego. Obrotowa głowica pozwala z kolei na ustawienie telefonu w odpowiedniej pozycji tak, aby móc korzystać z nawigacji lub innej, niezbędnej podczas jazdy aplikacji.

Jak przekonują konsumenci, uchwyt jest wytrzymały i dlatego nie ulegnie zbyt szybko uszkodzeniu. Ponieważ został on wyposażony w gumowe końcówki, umieszczone w nim urządzenie nie porusza się i na pewno nie spadnie na drogę podczas jazdy. Co więcej, produkt można zamontować na kierownicy pojazdu na wiele różnych sposobów. To zwiększa zadowolenie z jego użytkowania.

Model RAN X-Grip B to uniwersalny uchwyt na telefon, który możesz zamontować na kierownicy roweru lub motocykla o średnicy 1 cal.

 

Zalety

Gumowe końcówki: Prezentowany model ma gumowe końcówki, które utrzymują telefon w czasie podróży. Te mocowania zapobiegają wyślizgnięciu się smartfonu, nawet przy dużej prędkości na wyboistej drodze.

Wykonanie: Produkt wykonano z bardzo wytrzymałych materiałów, dlatego uchwyt będzie Ci służył przez długi czas. Poza tym sprzęt ma nowoczesny mechanizm sprężynowy, który zapewnia płynne ruchy w czasie regulacji.

Głowica obrotowa: Model ma obrotową głowicę pozwalającą na jego dowolne ustawienie. Szeroki zakres regulacji zapewnia komfortowe korzystanie z produkt.

 

Wady

Brak ochrony ekranu: Sprzęt pozbawiony jest zabezpieczenia wyświetlacza, który może ulec zniszczeniu w czasie jazdy.

Ograniczona kompatybilność: Wbrew temu, co określa producent uchwyt nie jest uniwersalny. Produkt nie będzie pasował do większości smartfonów marki Huawei, a także produktów Apple.

 

 

 

 

Extreme Style 148

 

Extreme Style 148 to uchwyt przeznaczony na motocykle i rowery. Jest on dostosowany do większości modeli telefonów, jakie są dostępne na rynku (m.in.: Galaxy S5, Galaxy S6, Xperia Z4 i Xperia Z5). Wymiary pokrowca od wewnątrz to: 148 mm x 80 mm x 20 mm, a jego waga wynosi 151 g.

Zarówno uchwyt, jak i futerał wykonano z dobrej jakości materiałów wykazujących odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Etui jest wodoodporne, co oznacza, że skutecznie zabezpiecza nasz telefon bez względu na okoliczności. Uchwyt wyróżnia stabilność. Jeśli poprawnie go przymocujemy, możemy mieć pewność, że nawet podczas jazdy po nierównym terenie, smartfon nie będzie narażony na zniszczenie.

Warto zastanowić się nad zakupem Extreme Style 148, bo stosunek ceny do jakości wykonania jest atrakcyjny. Konsumenci, którzy korzystają z tego uchwytu przyznają, że jest on estetycznie wykonany, a co najważniejsze gwarantuje odpowiednią ochronę telefonu i zapewnia do niego łatwy dostęp.

Extreme Style 148 to uchwyt na telefon do motocykla. Wymiary wewnętrzne etui są następujące: 148 mm x 80 mm x 20 mm. Waga produktu wynosi 151 g.

 

Zalety

Stabilność: W recenzjach konsumenci podkreślają, że uchwyt wyróżnia stabilność. Nawet kiedy poruszamy się po średniej jakości drogach, na których jest sporo nierówności, nie musimy się martwić o swój telefon.

Wkładki: W zestawie znajdują się 3 wkładki pozwalające na dostosowanie grubości etui w zależności od posiadanego przez nas smartfona. Te akcesoria są więc bardzo przydatne.

 

Wady

Montaż: Choć producent podkreśla, że montaż uchwyt nie sprawia żadnych problemów, w rzeczywistości czasami okazuje się inaczej. Nieliczne osoby nie poradziły sobie z szybką instalacją uchwytu.

Obsługa telefonu: Etui ma z przodu przezroczystą folię, więc można obsługiwać telefon bez jego wyciągania. Czasami jednak ekran smartfona nie reaguje na nasz ruch.

 

 

 

 

Jaki uchwyt na telefon do motocykla kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Smartfon w czasie podróży często służy nam, jako nawigacja. W ten sposób z telefonu korzystają nie tylko kierowcy samochodów, ale również motocykli. Żeby nie zboczyć z trasy, a jednocześnie zapewnić sobie i pasażerowi bezpieczną jazdę, powinniśmy kupić specjalny uchwyt. Umożliwia on przymocowanie urządzenia mobilnego przy kierownicy i włączenie niezbędnych aplikacji. Zdajemy sobie sprawę, że mnogość takich produktów na rynku utrudnia wielu osobom dokonanie dobrego wyboru. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiadamy, jaki uchwyt na telefon do motocykla wybrać.

Czy zakup takiego akcesorium jest konieczny?

Niektórzy kierowcy uważają, że uchwyt na telefon jest zbędnym wydatkiem. Osoby należące do tej grupy w ogóle nie korzystają ze smartfona podczas jazdy lub robią to w sposób prowadzący często do niebezpiecznych sytuacji (np. ciągle mają telefon w dłoni). Podczas jazdy na motocyklu, jednoczesne trzymanie kierownicy i telefonu jest bardzo trudne. Takie zachowanie może spowodować groźny w skutkach wypadek.

W czasie jazdy smartfona nie powinna trzymać, ani osoba kierująca motorem, ani siedzący za nim pasażer. Powinien się on mocno trzymać, aby nie spaść z pojazdu choćby na ostrym zakręcie. Ciągłe trzymanie w dłoni telefonu często powoduje dekoncentrację. Poza tym podczas nagłego hamowania urządzenie może wypaść z rąk i tym samym ulec uszkodzeniu.

 

Wymiary

Uważa się, że najlepszy uchwyt na telefon do motocykla musi mieć przede wszystkim odpowiednie wymiary. Nie powinien być on bardzo duży, gdyż będzie wtedy przeszkadzać w czasie jazdy, a nawet utrudniać skupienie się na prowadzeniu pojazdu. Produkt o niewielkich gabarytach łatwiej jest zamontować na kierownicy. Poza tym nie będzie on zwracał na siebie uwagi pasażera czy przechodniów.

Szukając idealnego uchwytu na telefon upewnijmy się, że jest on kompatybilny z naszym smartfonem. Rozstaw elementów odpowiedzialnych za podtrzymywanie urządzenia powinien być regulowany, żebyśmy mogli bez problemów dopasować go do swojego urządzenia. Nie wolno o tym zapomnieć, kiedy decydujemy się na produkt uniwersalny. W przypadku, gdy sięgamy po tzw. model dedykowany (pasujący do konkretnej serii telefonów), nie ma ryzyka, że nie będzie on pasować.

 

Głowica

Głowica, a więc podstawowa część budowy uchwytu (do niej mocowany jest smartfon), powinna być obrotowa. Polecamy w szczególności zakup produktu obracającego się o 360 stopni. Umożliwia on ustawienie telefonu w sposób, jaki nam najbardziej odpowiada. Dzięki temu możemy swobodnie korzystać z nawigacji lub innych aplikacji.

 

Materiał wykonania – jaki uchwyt na telefon do motocykla jest najlepszy?

To, z czego został wykonany uchwyt, ma bardzo duży wpływ na jego wytrzymałość. Jeżeli wybierzemy złej jakości model, wówczas z pewnością nie będzie on nam długo służyć. Zazwyczaj takie produkty wykonuje się z tworzywa sztucznego, gdyż jest ono lekkie, a jednocześnie nie ulega szybko uszkodzeniu.

Często uchwyty do telefonów pokrywa się dodatkowo antypoślizgowym wkładem. Takie rozwiązanie powoduje, że przymocowany do głowicy smartfon nie przesuwa się w czasie jazdy. To może być również doskonałe zabezpieczenie przed wstrząsami i wibracjami, które często mają negatywny wpływ na działanie urządzenia.

 

Sposób montażu

Dobry uchwyt na telefon do motocykla jest nie tylko solidny, ale również łatwy w montażu. Najlepiej, jeśli do zamontowania nie będą nam potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia. Wtedy to zadanie nie zajmie nam dużo czasu. Z tego powodu większość dostępnych na rynku modeli jest mocowana na zacisk (reguluje się go, w zależności od średnicy kierownicy). Wbrew pozorom, taki uchwyt nie porusza się, ani nie przesuwa. Poza tym z jego montażem powinna sobie poradzić także osoba, która wcześniej nie miała kontaktu z tego typu produktami.

Etui

Niektóre uchwyty zawierają w zestawie etui. Ten dodatkowy element wyposażenia zapewnia smartfonowi bardzo dobrą ochronę przed deszczem, śniegiem czy kurzem. Jeśli zdecydujemy się na taki produkt, możemy być pewni, że jazda przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych nie wpłynie negatywnie na nasz telefon. Na przodzie etui umieszcza się zwykle cienką, przezroczystą folię. To sprawia, że możemy obsługiwać urządzenie bez konieczności wyjmowania go z pokrowca. Jest to bardzo duże ułatwienie.

Zwykle w przypadku obecności etui w komplecie na głowicy umieszczone są specjalne podkładki z miękkiej gąbki. Są one rozmieszczone w taki sposób, aby zapobiegać poruszaniu się i drganiu etui podczas jazdy (zwłaszcza, gdy w środku znajduje się telefon). Najczęściej podkładek jest kilka i mają one różne wymiary. Mogą one mieć szerokość od 2 mm do nawet 10 mm.

 

Uchwyty na telefon do motocykla w dobrych cenach

Za dobry uchwyt na telefon do motocykla zapłacimy od 30 zł do nawet 500 zł. Cena uzależniona jest od marki, wymiarów produktu, często również materiału wykonania. Warto pamiętać, że na takich akcesoriach nie można nadmiernie oszczędzać, gdyż to one stanowią podstawowe zabezpieczenie smartfona w czasie jazdy na motorze. Dlatego robiąc zakupy powinniśmy przyjrzeć się nie tylko cenie uchwytu, ale również jego konstrukcji i funkcjonalności. Inaczej nasz telefon ulegnie uszkodzeniu, a jego naprawa może okazać się bardzo kosztowna.

 

 

Komu przyda się uchwyt na telefon do motocykla?

 

Zapewne nie masz już wątpliwości, jaki uchwyt na telefon do motocykla jest polecany miłośnikom motorowych przejażdżek. Nadal jednak zastanawiasz się, czy tego typu produkt jest Ci potrzebny? Przekonaj się, komu przyda się uchwyt na smartfona i dlaczego warto zamontować go na swoim pojeździe.

Dla kogo uchwyt na telefon do motoru?

Uchwyty na telefon montowane na motorze są produktami przeznaczonymi głównie dla osób, które w czasie jazdy korzystają np. z zainstalowanej na smartfonie nawigacji. Nawet jeśli doskonale znamy trasę przejazdu, warto włączyć specjalną aplikację, która powiadomi nas o ograniczeniach prędkości na danym odcinku czy niebezpieczeństwach. Kiedy na drodze zdarzy się wypadek, często trzeba go objechać, wybierając inną, mniej popularną trasę. Za sprawą nawigacji w telefonie z pewnością się wtedy nie zgubimy.

Przymocowany przy kierownicy motocykla uchwyt ułatwia także rozmawianie przez telefon. Co prawda w trakcie jazdy nie jest to do końca możliwe ze względu na duży hałas i szum wiatru, niemniej jednak podczas postoju możemy swobodnie do kogoś zadzwonić, bez konieczności zbliżania telefonu do ucha. Dzięki temu odpoczywają też nasze ramiona, których mięśnie są napięte po długim trzymaniu kierownicy.

 

Bezpieczna jazda z telefonem

Jeśli lubimy jeździć na motorze i obawiamy się, że np. smartfon przypadkowo wypadnie z kieszeni podczas jazdy, montaż uchwytu jest dla nas idealnym rozwiązaniem. Nie musimy szukać bezpiecznego schowka na telefon na czas przejażdżki. Sprzęt umieszczony w odpowiednio dopasowanym uchwycie z pewnością z niego nie wypadnie i nie zniszczy się na skutek upadku na ziemię. Poza tym możemy na bieżąco sprawdzać godzinę, pogodę czy powiadomienia o połączeniach telefonicznych i wiadomościach.

Czy uchwyt na motocykl utrudnia jazdę?

Pojawiają się opinie, że uchwyt na telefon do motocykla może przeszkadzać w czasie jazdy i np. zasłaniać drogę. Nie jest to jednak do końca prawda. Takie produkty montowane są zazwyczaj nisko przy kierownicy (w pobliżu liczników), dlatego nie powinny utrudniać prowadzenia pojazdów.

Umieszczenie telefonu w uchwycie jest znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem niż trzymanie go w dłoni przez całą podróż. Kierowcy utrudnia to prowadzenie motocykla, natomiast siedzącemu z tyłu pasażerowi – utrzymanie równowagi na pojeździe. Jazda motorem wymaga skupienia, a trzymany w dłoni smartfon nas dekoncentruje. Poza tym może to nas zachęcać do pisania SMS-ów czy korzystania z mediów społecznościowych, co często jest przyczyną wypadków. Uchwyt na telefon jest więc odpowiedni dla osób, które na motorze chcą jeździć bezpiecznie i dostosować się do przepisów ruchu drogowego.

 

Uchwyt dla komfortowego korzystania z telefonu

Nie należy się obawiać, że po umieszczeniu telefonu w uchwycie nie będziemy mogli z niego komfortowo korzystać. Takie obawy pojawiają się głównie w przypadku modeli z dołączonym do kompletu etui na smartfona, chroniącym urządzenie przed deszczem. Włożony do środka telefon działa niezawodnie i odpowiednio szybko reaguje na dotyk.

Folia chroniąca ekran jest na tyle cienka, że nie utrudnia użytkowania smartfonu, ale mimo to nie przepuszcza wilgoci i nie dopuszcza do nadmiernego przegrzania sprzętu pod wpływem promieni słonecznych. Każdy z nas, kto lubi jeździć motorem i nie chce rezygnować z korzystania z telefonu podczas podróży, powinien więc pomyśleć o zakupie uchwytu. Produkty te są na tyle zróżnicowane, że na pewno znajdziemy model dopasowany do naszego pojazdu i smartfona.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 17.09.21

 

Czajnik samochodowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zdaniem konsumentów Czajnik 12V 24V 1 l jest najlepszy do użytku w aucie. Model podłącza się do zapalniczki samochodowej, co umożliwia dość szybkie zagotowanie wody. Urządzenie przyda Ci się, jeśli spędzasz dużo czasu w ciężarówce, a w trasie nie zawsze masz możliwość zatrzymać się w kawiarni. Produkt ma wbudowany termostat, więc wyłącza się, kiedy woda jest zagotowana. Czajnik samochodowy ma zabezpieczenie przed włączeniem, jeśli w środku nie ma płynu, co chroni przed przepaleniem. Urządzenie ma wbudowany filtr wapienny, dzięki któremu kamień nie osadza się na ściankach zbyt szybko. Równie dobrym i lubianym przez osoby podróżujące czajnikiem jest MAT 200 W. Urządzenie działa efektywnie i pozwala zagotować wodę w stosunkowo krótkim czasie. Sprzęt ma lampkę kontrolą i praktyczną podstawkę w zestawie. Jego pojemność wynosi 0,5 l.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model jest pojemny i umożliwia zrobienie trzech lub czterech szklanek gorącego napoju. Produkt ma lampkę kontrolną, więc z łatwością zobaczysz, czy woda się gotuje. W czajniku jest zabezpieczenie, które chroni przed włączeniem go, kiedy w środku nie ma wody.

Wady

W części egzemplarzy, przy pierwszych użyciach czuć zapach plastiku, który utrzymuje się w samochodzie i gotowanej wodzie - warto wsypać do środka sodę oczyszczoną, pochłaniającą zapachy.

Podsumowanie

Długość kabla wynosi 137 cm. Istnieje możliwość wyboru modelu o mocy 130 W lub 250 W. Pojemność czajnika jest równa 1 l. Produkt jest wykonany z dość mocnego tworzywa sztucznego oraz grzałki ze stali, która jest kryta. Urządzenie podłącza się do samochodu w miejscu zapalniczki.

Drugi wybór

Zalety

Czajnik ma obudowę z tworzywa sztucznego w kolorze czerwonym, która ładnie się prezentuje. Model ma dość dużą moc, dzięki czemu woda szybko się gotuje. Produkt ma duży, szeroki uchwyt, który wygodnie i bezpiecznie można chwytać w ręce, bez obawy o oparzenie.

Wady

Model ma stosunkowo niewielką pojemność (0,5 l), przez co przy chęci zagotowania większej ilości wody, trzeba to robić kilkakrotnie.

Podsumowanie

Urządzenie podłącza się we wtyczkę zapalniczki samochodowej. Produkt ma przezroczysty pojemnik z miarką, więc łatwo odmierzyć odpowiednią dla siebie ilość wody. Sprzęt ma wbudowany termostat, więc po zagotowaniu sam się wyłącza. Moc czajnika jest równa 200 W.

Rozważ też

Zalety

Poza samym czajnikiem, w zestawie otrzymujemy kilka przydatnych elementów, w tym dwa kubki oraz łyżkę i widelec. Pojemność sprzętu wynosi 0,7 l, co pozwala na przygotowanie nawet 4 filiżanek kawy jednocześnie.

Wady

Urządzenie jest wykonane z tworzywa sztucznego. Co prawda jest ono lekkie, ale nie zostało dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami, dlatego szybko pojawiają się na nim przetarcia.

Podsumowanie

Sprzęt może być używany nie tylko w samochodzie, ale i w kamperze lub na łodzi. Jego moc to 150 W. Czajnik pozwala na szybkie zagotowanie wody, a nawet podgrzanie mleka dla dziecka (w zestawie jest specjalna nadstawka). Ważne jest to, że czajnik ma odpowiednio długi przewód zasilający.

 

 

5 najlepszych czajników samochodowych. Opinie w 2021 roku

 

Ciekawi Cię nasz ranking czajników samochodowych? Znajdziesz w nim najlepsze modele, które doceniło wielu kierowców zarówno zawodowych, jak i tych często podróżujących.

 

1. Czajnik Samochodowy 12V 24V 1L 130W

 

Czajnik 12V 24V 1 l może Cię zainteresować, jeśli akurat szukasz modelu odpowiedniego do samochodu osobowego lub ciężarowego. Produkt idealnie nadaje się do użytku, kiedy jedziesz na pole namiotowe, kemping lub często poruszasz się autem.

Pojemność czajnika jest równa 1 l, co umożliwia zagotowanie wody na około 3-4 szklanki gorącego napoju. Produkt ma płytkę grzewczą na dnie, zrobioną ze stali nierdzewnej. Obudowa modelu jest wykonana z tworzywa sztucznego. Przewód urządzenia ma długość 137 cm.

Istnieje możliwość wyboru napięcia czajnika – 12 V (130 W) lub 24 V (250 W) – warto sprawdzić, jakie obsługuje zapalniczka samochodowa. Produkt o większej mocy umożliwia szybsze zagotowanie wody. W modelu jest filtr osadów wapiennych, który chroni przed szybkim zabrudzeniem się ścianek i dna. Kierowcy uważają, że czajnik przydaje się, szczególnie kiedy na zewnątrz jest chłodno. Podróżujący zauważyli też, że użycie urządzenia jest łatwe i komfortowe.

Czajnik 12V 24V jest przeznaczony do używania w samochodzie. Jego pojemność wynosi 1 l. Wysokość produktu to 18,5 cm.

 

Zalety

Długi przewód zasilający: Czajnik ma przewód zasilający o długości 140 cm. Jest to wystarczająca długość, biorąc pod uwagę miejsce użytkowania sprzętu. Kabel jest zakończony wtyczką do gniazda zapalniczki. Wyróżnia go solidność wykonania.

Spora pojemność: W zbiorniku mieści się do 1 l wody, więc za jednym razem można przygotować ciepły napój nawet dla 4 osób.

Termostat: Czajnik ma termostat, więc samoczynnie wyłącza się po zagotowaniu wody. To ekologiczne, a przy tym bezpieczne rozwiązanie.

Łatwa pielęgnacja: Osoby przeprowadzające test czajników samochodowych przyznały, że prezentowany model jest łatwy w pielęgnacji. W środku nie osadza się kamień, o ile regularnie czyści się zbiornik.

Estetyczny design: Kupujący doceniają też ten sprzęt za estetyczny, prosty design. Ich zdaniem czajnik ładnie się prezentuje.

 

Wady

Nieprzyjemny zapach plastiku: Zaraz po rozpakowaniu produktu odczuwalny jest mało przyjemny zapach plastiku. Utrzymuje się on przez pewien czas. Można go zneutralizować, stosując sodę oczyszczoną.

 

 

 

 

2. Czajnik Samochodowy MAT 200 W 12/24V

 

Idealnym czajnikiem na wycieczki i podróże jest MAT 200 W, ponieważ jest niewielki, więc łatwo zmieścisz go w bagażu. Produkt umożliwia zrobienie herbaty w każdej chwili, szczególnie kiedy masz na nią ochotę, a w pobliżu brakuje miejsca z dobrej jakości napojami.

Model jest bardzo łatwy w użyciu. Urządzenie jest zasilane z gniazdka zapalniczki. W naczyniu mieści się 0,5 l płynu (ok. 2 szklanki). Sprzęt ma diodę, która informuje, czy woda się jeszcze gotuje. Obudowa modelu jest zrobiona z tworzywa sztucznego, a na boku znajdziesz wskaźnik poziomu wypełnienia. Czajnik ma w zestawie podstawkę. Urządzenie wyposażono w grzałkę ze stali nierdzewnej.

Moc produktu jest równa 200 W. Czajnik ma wbudowany termostat, dzięki czemu sam się wyłącza, gdy woda się zagotuje. Zdaniem konsumentów, model jest bardzo trwały, woda dość szybko się zagotowuje i w kilka chwil można zalać swoją herbatę czy kawę.

MAT 200 W to czajnik samochodowy o mocy 200 W. Jego pojemność wynosi 0,5 l. Produkt ma czerwony kolor.

 

Zalety

Efektywność działania: Czajnik samochodowy ma sporą moc, więc jest w stanie stosunkowo szybko zagotować wodę, biorąc pod uwagę warunki, w jakich z niego korzystamy.

Podstawka: W zestawie znajduje się praktyczna plastikowa podstawka, którą można zamocować w wybranym miejscu. To na niej stawia się czajnik. Jest ona wytrzymała, zrobiono ją z solidnych materiałów.

Wykonanie: Sprzęt ma plastikową obudowę, która nie jest podatna na zarysowania czy inne uszkodzenia mechaniczne. Uchwyt jest odpowiednio duży, więc nalewanie gorącej wody nie sprawia problemów.

Kompaktowe wymiary: Czajnik nie zajmuje dużo miejsca w samochodzie, co dla wielu osób ma kluczowe znaczenie.

 

Wady

Design: Nie każdemu podoba się design sprzętu. Część osób uważa, że choć czajnik jest solidny, wygląda na taki, który jest kiepskiej jakości.

 

 

 

 

3. Czajnik Samochodowy Carmotion 0,7l 12V 150W

 

Modelem odpowiednim do zagotowania wody w pojeździe jest Carmotion 0,7 l. Produkt jest chętnie używany w samochodach kempingowych, ciężarówkach, a nawet łodziach. Urządzenie wystarczy podłączyć w miejsce zapalniczki, nalać wodę i włączyć – w kilka chwil można cieszyć się gorącym napojem. Model można zamontować w aucie, używając do tego dołączonego zestawu mocującego.

W urządzeniu mieści się 0,7 l wody, co umożliwia zrobienie ok. 3 filiżanek gorącego napoju. Sprawdziliśmy opinie o czajnikach samochodowych i na temat tego produktu są bardzo pozytywne. Kierowcy chętnie korzystają ze sprzętu, ponieważ jest poręczny i atrakcyjnie się prezentuje.

Zestaw zawiera (oprócz czajnika): 2 kubeczki, sitko, a nawet sztućce. Widelec i łyżkę przechowuje się w uchwycie, który jest dość szeroki i dobrze leży w dłoni. Mając komplet ze sobą w samochodzie, możesz z przyjemnością zatrzymać się na dowolnym parkingu czy w zajeździe, zjeść posiłek i wypić kawę, bez konieczności wydawania dużych sum w restauracji lub kawiarni.

Carmotion 0,7 l to dobry czajnik samochodowy do 50 zł. Jego moc wynosi 150 W. Produkt jest sprzedawany w zestawie z dodatkowymi akcesoriami.

 

Zalety

Szerokie możliwości zastosowania: Ten czajnik sprawdzi się nie tylko w samochodzie, ale też w kamperze czy na łodzi. Znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma łatwego dostępu do tradycyjnego źródła prądu.

Dodatkowe akcesoria: Poza sprzętem w zestawie znajdują się dwa praktyczne kubki, a także sitko i nadstawka pod grzałkę. Przydatnymi akcesoriami okazują się też schowane w uchwycie sztućce (widelec i łyżka).

Wygodny uchwyt i łatwa pielęgnacja: Czajnik ma duży, solidny uchwyt, więc nalewanie gorącej wody do kubka jest łatwe. Nie ma problemu z tym, aby stabilnie utrzymać urządzenie w dłoniach. Sprzęt jest wykonany z gładkiego materiału, więc jego czyszczenie jest proste.

 

Wady

Zarysowania: Na powierzchni obudowy po jakimś czasie pojawiają się nieestetyczne zarysowania.

 

 

 

 

4. Czajnik Samochodowy Dometic PerfectKitchen MCK 750

 

Produkt Dometic PerfectKitchen MCK 750 przydaje się w przypadku częstych podróży zarówno związanych z zarobkiem, jak i wypoczynkowych. Mając w samochodzie ten sprzęt, nie trzeba szukać kawiarni czy zajazdu, aby napić się smacznej kawy.

Istnieje możliwość wyboru czajnika z napięciem 12 V lub 24 V – sprawdź, jakie obsługuje wtyczka na zapalniczkę w Twoim samochodzie. Modele różnią się także mocą, kolejno 200 W i 380 W – im mocniejszy, tym szybciej zagotuje się woda. Produkt ma zabezpieczenie przed włączeniem przy pustym czajniku. Wbudowano w niego termostat, więc wyłącza się, gdy woda wrze.

Wymiary urządzenia to: 19 cm x 20,5 cm x 12,5 cm. Model idealnie pasuje do samochodów ciężarowych czy kempingowych. Do zestawu dołączono zestaw mocujący, który ułatwia montaż we wnętrzu pojazdu. Co na temat tego sprzętu mówią kierowcy? Twierdzą, że nawet przy częstym korzystaniu model nie niszczy się.

Dometic PerfectKitchen MCK 750 o czajnik samochodowy o mocy 250 W. Jego pojemność wynosi 0,75 l.

 

Zalety

Zabezpieczenie przed awarią: Urządzenia jest dobrze chronione przed awarią. Przede wszystkim nie ma możliwości włączenia czajnika, kiedy ten jest pusty. Dodatkowo sprzęt ma wbudowany termostat, dlatego wyłącza się samoczynnie po zagotowaniu wody.

Kabel zasilający: Jakość wykonania kabla zasilającego jest bardzo dobra. Nie ma obawy o to, że ten element szybko się zniszczy i konieczna będzie naprawa urządzenia.

 

Wady

Osadzający się kamień: W zbiorniku łatwo osadza się kamień, więc trzeba dbać o to, aby regularnie i dokładnie czyścić jego wnętrze.

Podatność na zarysowania: Część osób wskazuje, że obudowa sprzętu jest podatna na zarysowania. Do czyszczenia czajnika należy używać miękkich gąbek, aby chronić go przed zniszczeniem.

 

 

 

 

5. Czajnik Samochodowy 0.5L 12V Szybki Neilsen CT1843

 

Nie chcesz wydawać co chwilę pieniędzy na kawę i herbatę ze stacji benzynowych, a często jeździsz na długich trasach? Jeśli tak, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Neilsen CT1843 to czajnik samochodowy, w którym można łatwo zagotować wodę. Jego pojemność wynosi 0,5 l, a wymiary to: 17 cm x 15 cm.

Urządzenie ma moc równą 120 W i napięcie 12 V. Automatyczny wyłącznik sprawia, że nie trzeba się martwić o przegrzanie czajnika. Po bokach znajduje się przezroczysta skala, z której można łatwo odczytać, ile wody znajduje się w środku. Czajnik jest sprzedawany w zestawie z dwoma kubkami.

Opinie na temat tego produktu są pozytywne. Kupujący doceniają to, że czajnik ma certyfikat CE, który potwierdza jakość jego wykonania. Sprzęt działa sprawnie, ma automatyczny wyłącznik i praktyczne dodatki w zestawie.

Neilsen CT1843 to czajnik samochodowy o pojemności 0,5 l. Jego wymiary to: 17 cm x 15 cm. Moc urządzenia wynosi 120 W.

 

Zalety

Zabezpieczenie przed przegrzaniem: Czajnik wyłącza się automatycznie po zagotowaniu wody. Nie trzeba się obawiać o to, że dojdzie do przegrzania urządzenia.

Czytelna skala: Kupujący doceniają to, że sprzęt jest wyposażony w czytelną skalę po obu stronach. Można łatwo sprawdzić, ile wody znajduje się w zbiorniku.

Certyfikat CE: Czajnik ma certyfikat CE, który potwierdza, że do wykonania produktu użyto bezpiecznych materiałów.

 

Wady

Kubeczki: Dołączone do zestawu kubeczki są przydatnym dodatkiem, ale mają stosunkowo małe uchwyty i dlatego korzystanie z nich nie dla wszystkich jest wygodne.

Trudno utrzymać w idealnej czystości: Sprzęt ma biały kolor, który po pewnym czasie traci swoją barwę. Powierzchnię czajnika trudno doczyścić.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki czajnik samochodowy kupić?

 

Kiedy wybieramy się w długą podróż samochodem, zwykle nie zapominamy o przygotowaniu kanapek lub innego posiłku. Jednak poza jedzeniem, powinniśmy zadbać też o ciepłe napoje. W ich przygotowaniu pomoże nam czajnik samochodowy, czyli praktyczny sprzęt nadający się do użytku w aucie osobowym, jak i ciężarowym. Chcemy Ci podpowiedzieć, co powinno wyróżniać tego typu urządzenie.

Po co nam czajnik samochodowy?

W czasie kilku- lub kilkunastogodzinnej jazdy samochodem z pewnością odczujemy głód i pragnienie. Jednak czasami zdarza się, że nie mamy możliwości zjechania z trasy i pójścia do kawiarni czy restauracji. W takich sytuacjach czajnik samochodowy jest niezastąpiony, gdyż pozwala na szybkie przygotowanie ciepłej herbaty lub pobudzającej kawy. W ten sposób możemy również sporo zaoszczędzić, zwłaszcza gdy podróżujemy z całą rodziną i mamy nieco ograniczony budżet na wakacje. Sprzęty takie jak czajniki samochodowe są przeznaczone przede wszystkim dla kierowców ciężarówek, ale nie tylko. Chętnie kupują je osoby często wyjeżdżające w podróże służbowe i rodzinne, miłośnicy biwakowania oraz kempingów.

 

Zasilanie

Żeby czajnik mógł działać, należy podłączyć go do gniazdka samochodowej zapalniczki. Powinniśmy sprawdzić jej napięcie. Niekiedy zamiast 12 V wynosi ono 24 V i źle dobrany sprzęt nie będzie mógł być użytkowany w aucie. Aby nie rozczarować się zakupionym urządzeniem, zwróćmy także uwagę na długość przewodu zasilającego. Nie powinien on być za krótki, gdyż wtedy nie będziemy mogli ustawić czajnika na desce rozdzielczej lub innym miejscu zapewniającym mu stabilność.

 

Pojemność

Przeciętnie pojemność sprzętów samochodowych wynosi od 0,5 l do 1 l. Im większe jest urządzenie, tym łatwiejsze i szybsze stanie się przygotowanie ciepłych napojów dla wszystkich podróżujących z nami osób. Jednocześnie trzeba pamiętać, że czajnik o dużej pojemności ma większe wymiary, w efekcie czego może pojawić się problem z jego zamontowaniem. Weźmy więc pod uwagę liczbę pasażerów, a także wielkość kabiny samochodowej.

 

Obudowa

Jeżeli nie chcemy, żeby urządzenie szybko się zniszczyło na skutek częstej eksploatacji, kupmy model z solidną obudową. Jaki czajnik samochodowy wybrać, aby okazał się wystarczająco wytrzymały? Najczęściej polecane są sprzęty z dobrych gatunkowo tworzyw sztucznych. Wykazują one odporność na uszkodzenia mechaniczne, poza tym są lekkie i łatwe do utrzymania w czystości. Warto podkreślić, że czajniki z plastikową obudową są wielokolorowe, a więc dodatkowo estetycznie się prezentują.

 

Wygoda użytkowania

O tym, czy sprzęt jest wygodny w użytkowaniu, decyduje kilka różnych kwestii. Jedną z nich jest miarka pozwalająca na wlanie odpowiedniej ilości wody. Jeżeli w podstawie czajnika znajdą się antypoślizgowe nóżki, wówczas nie musimy się martwić, że urządzenie będzie się przesuwać po powierzchni, na której stoi.

Dla wielu osób istotne jest też to, czy czajnik został wyposażony w termostat. Dzięki niemu urządzenie samo się wyłącza, gdy woda zacznie wrzeć. Przydatna nierzadko okazuje się ponadto niewielka dioda na obudowie informująca o pracy sprzętu.

 

Moc

Moc ma wpływ na szybkość i tym samym efektywność działania urządzenia. Modele, które znajdziemy w sklepach, mogą znacząco różnić się wartością tego parametru. Są sprzęty 100 W, jak i znacznie mocniejsze, ponad 200 W. Jaki czajnik samochodowy jest najlepszy pod tym względem? Jeżeli chcemy szybko zagotować wodę na herbatę, owsiankę czy zupkę błyskawiczną, wybierzmy sprzęt o jak najwyższej mocy.

 

Zabezpieczenia

Podstawowym zabezpieczeniem czajnika samochodowego jest blokada uniemożliwiająca włączenie go, gdy w środku nie ma wody. Tego typu rozwiązanie zapobiega przypadkowemu zepsuciu urządzenia, gdy w pośpiechu je włączymy, nie sprawdzając wcześniej, czy wewnątrz jest odpowiednia ilość wody.

Filtr wapienny

Podróżując samochodem, trudno jest przefiltrować wodę. Jeżeli będzie ona zbyt twarda, już po kilku użyciach wnętrze czajnika może pokryć się osadem wapiennym. Chcąc tego uniknąć, należy poszukać modelu wyposażonego w specjalny filtr pozwalający utrzymać czajnik w czystości. To pozwoli nam zapomnieć o problemie pokrytych kamieniem ścianek i dna sprzętu.

 

Dodatkowe wyposażenie

Kiedy pakujemy się w podróż w pośpiechu, możemy zapomnieć o zabraniu ze sobą podstawowych przedmiotów, takich jak kubeczki i sztućce. Z tego powodu mówi się, że najlepszy czajnik samochodowy ma w komplecie dodatkowe wyposażenie. W jego skład wchodzi najczęściej jeden lub dwa kubki, a także elementy montażowe pozwalające na przymocowanie sprzętu w wybranym miejscu w kabinie auta. Czasami w zestawie znajdziemy również widelec z łyżką bądź zaparzacz ułatwiający przygotowanie kawy.

 

Czajniki samochodowe w dobrych cenach

Nie należy się obawiać, że zakup czajnika do samochodu będzie dużym wydatkiem. Większość tego typu urządzeń nie kosztuje więcej niż 70 zł. Wśród dostępnych w tej cenie sprzętów znajdziemy również modele znanych marek, o dużej pojemności i mocy. Są też produkty kosztujące ponad 150 zł. To, co je wyróżnia, to zwykle elegancki design i zastosowanie nowoczesnych rozwiązań jak np. podwójny termostat.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 17.09.21

 

Najważniejsze zalety:

Użytkownicy chwalą to, że Midland BTX2 PRO pozwala na prowadzenie rozmów i słuchania muzyki nawet do prędkości jazdy 160 km/h, a głos ma świetną jakość. Kolejną zaletą interkomu jest jego bateria pozwalająca na 35 godzin rozmów i od 8 do 12 godzin słuchania muzyki. Cena Midland BTX2 PRO nie wydaje się tak wysoka, gdy dowiemy się również, że współpracuje on z nawigacją map Google uruchomioną w telefonie. W takim przypadku interkom przekazuje wszelkie głosowe komendy wprost do kasku użytkownika. 

 

Najważniejsze wady:

Do najważniejszych wad wymienianych przez użytkowników (choć zdarzają się o Midland BTX2 PRO dokładnie przeciwne opinie) należy słabe działanie przycisków. Według posiadaczy sprzętu wciskanie odpowiedniego przycisku wymaga dużej siły, a w dodatku ilość kombinacji i efektu jaki dają jest trudna do zapamiętania. Na przykład przyciśnięcie jednego przycisku przez 3 sekundy daje jeden efekt, dwóch wskazanych przez 5 sekund, inny. Zbyt wiele skomplikowanych kombinacji. 

 

Werdykt: 9.6/10

Choć użytkownicy wskazują kilka wad urządzenia, to jednak jakość połączeń, ich zasięg i długie działanie baterii sprawia, że jest to bardzo popularny model wśród użytkowników. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że można za pomocą interkomu prowadzić rozmowy równocześnie w 4 osobowym gronie, a także to, że bateria jest nadzwyczaj wytrzymała. Użytkowników cieszy również to, że urządzenie jest sprzedawane wraz z całym osprzętem pozwalającym jego montaż w kasku.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Komunikacja

Jak pokazuje test Midland BTX2 PRO, ten interkom motocyklowy zapewnia motocyklistom bezpieczeństwo i komunikację z innymi uczestnikami wycieczki oddalonymi nie więcej niż 1000 m. Za pomocą technologii Bluetooth 4.2 sprzęt umożliwia nie tylko komunikację jeden na jeden, ale też rozmowy konferencyjnej z udziałem 4 rozmówców. Midland BTX2 PRO ma opinie urządzenia, które sprawnie komunikuje się również z interfonami innych marek, a jego interkom TALK 2 ALL umożliwia sparowanie sprzętu na dwóch kanałach. Urządzenie pozwala również na dzielenie muzyki z innymi użytkownikami, a także wyposażono je w radioodbiornik FM z pamięcią 6 stacji. 

Obsługa

Mamy tu także funkcję „VOX” pozwalającą na głosowe polecenia, co dla motocyklisty jest ważnym ułatwieniem obsługi. Aktualizacja i konfiguracja interfejsu odbywają się za pomocą aplikacji na smartfona lub poprzez PC-ta. Litowo-jonowy akumulator zapewnia około 35 godzin pracy na jednym ładowaniu, a czas ładowania do pełna to około 2 godziny. Dla motocyklistów istotne jest również to, że sprzęt posiada wodoodporność na poziomie IPX6. Na uwagę zasługuje dobry system mocowania i podłączenia słuchawek w kasku, a także zintegrowany system bezpieczeństwa, który sprawia, że podczas hamowania motocykla zapala się dodatkowa dioda.