Ostatnio aktualizowane: 13.04.21

 

Interkom motocyklowy – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Interkomy motocyklowe to urządzenia ułatwiające komunikację między osobami podróżującymi jednośladem. W przypadku wyboru odpowiedniego modelu warto sprawdzić dodatkowe funkcje, które pozwolą na rozszerzenie funkcjonalności sprzętu. Jednym z polecanych modeli jest MaxTo M2, umożliwiający jednoczesne połączenie od 6 motocyklistów. Sprzęt można sparować z dwoma telefonami, odtwarzaczem lub nawigacją. Innym polecanym produktem jest Sena SMH5-FM-UNIV wyróżniający się szybkim transferem Bluetooth 3.0. Model jest wodoodporny, dzięki czemu można go używać nawet w czasie deszczu. Interkom motocyklowy ma wbudowany system automatycznej redukcji szumów w czasie jazdy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

6 najlepszych interkomów motocyklowych. Opinie w 2021 roku 

 

Wybór wysokiej jakości urządzenia przeznaczonego do komunikacji między motocyklistami lub kierowcą i pasażerem wymaga sprawdzenia opinii innych użytkowników. Interkom z dodatkowymi funkcjami przyda się osobom, które spędzają każdą wolną chwilę na jednośladzie i chcą mieć dostęp do muzyki, radia oraz komunikatów z nawigacji. Aby wybrać najlepszy produkt, warto sprawdzić ranking interkomów motocyklowych, w którym znajdują się najlepsze modele z danej kategorii. 

 

Interkom do kasku

 

1. Interkom MaxTo M2 Konferencja do 6 Kasków

 

Urządzenie MaxTo M2 jest przeznaczone do bezprzewodowej komunikacji i umożliwia prowadzenie rozmowy pomiędzy 6 motocyklistami jednocześnie. Interkom do kasku można sparować ze smartfonem, nawigacją oraz zestawem słuchawkowym. Sprzęt ma wbudowany system DSP oraz EDR, który gwarantuje brak opóźnień w trakcie rozmowy. Ma także wbudowany moduł umożliwiający słuchania radia w czasie jazdy, co jest dużym udogodnieniem dla osób lubiących wiedzieć, co dzieje się na świecie. 

Interkom MaxTo M2 to sprzęt umożliwiający wykonanie połączenia między urządzeniami innego producenta. Model wykorzystuje do komunikacji łączność Bluetooth 5.1. Czas czuwania urządzenia wynosi 12 dni. Model ma wbudowany system pozwalający na automatyczne oddzwanianie na ostatni numer przychodzący. Interkom można ładować w trakcie jazdy.

Test interkomów motocyklowych wskazuje, że wielu motocyklistów chętnie wybiera ten model ze względu na możliwość wykonania połączenia z 6 osobami jednocześnie. Użytkownicy chwalą ten produkt bo ma długi maksymalny czas rozmowy wynoszący 10 godzin. 

 

 

 

 

Interkom Sena

 

2. Interkom motocyklowy z radiem Sena SMH5-FM-UNIV 

 

Interkom Sena to urządzenie, które sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych. Model jest wodoodporny, dzięki czemu motocyklista może korzystać z interkomu w trakcie deszczu. Sprzęt ma wbudowany system pozwalający na wykonanie automatycznej korekty szumów oraz możliwość sterowania za pomocą komunikatów głosowych wydawanych przez użytkownika. Interkom na motocykl pozwala na jednoczesne połączenie ze smartfonem, MP3, nawigacją oraz innym urządzeniem do komunikacji. 

Urządzenie Sena SMH5-FM-UNIV to bezprzewodowy zestaw przystosowany do komunikacji między motocyklistami oraz do prowadzenia rozmów przez telefon komórkowy. Sprzęt ma zasięg do 700 metrów i pozwala na wykonywanie rozmów do 7 godzin na jednym ładowaniu. Urządzenie czuwa przez 7 dni. Czas ładowania baterii litowo-polimerowej wynosi 2,5 godziny. 

Motocykliści zwracają uwagę, że jest to dobry interkom motocyklowy marki Sena, który pasuje do wielu kasków dostępnych na rynku. Urządzenie jest łatwe w obsłudze dzięki przyciskowi Jog Dial. 

 

 

 

 

Interkom Midland

 

3. Interkom motocyklowy Midland BTX2 PRO S Single Hi Fi 

 

Uniwersalny interkom Midland BTX2 PRO S Single to sprzęt pozwalający na bezproblemowe porozumiewanie się między motocyklistami. Model ma duży zasięg wynoszący 1200 metrów. Urządzenie ma zamontowaną wydajną baterię, która umożliwia prowadzenie rozmów do 23 godzin. Czas ładowania wynosi zaledwie 2 godziny, dzięki czemu sprzęt jest szybko gotowy do dalszej drogi. Urządzenie pozwala na automatyczną regulację głośności, co jest bardzo wygodne w trakcie podróży. 

Wysokiej jakości interkom motocyklowy Midland BTX2 PRO S Single Hi Fi został przystosowany do obsługi 8 sparowanych urządzeń jednocześnie. Model ma wbudowany system pozwalający na sterowanie głosem oraz możliwość głosowego wybierania numeru. Sprzęt korzysta z łączności Bluetooth V4.2 + A2DP. Model ma także radio FM. Wymiary urządzenia to 9 cm x 4,5 cm x 1,8 cm.

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup interkomu motocyklowego Midland są zadowoleni z wyboru wysokiej jakości urządzenia. Model ma optymalny zasięg, jest prosty w obsłudze oraz ma czytelną instrukcję w zestawie. 

 

 

 

 

Interkom Freedconn

 

4. Interkom Motocyklowy Freedconn Bluetooth na Kask T-COM SC V3

 

Freedconn to urządzenie przeznaczone do prowadzenia rozmów za pomocą łączności bezprzewodowej Bluetooth w czasie jazdy motocyklem. Model umożliwia sparowanie maksymalnie dwóch interkomów jednocześnie, co oznacza, że sprzęt nadaje się dla kierowcy i pasażera podróżującego jednośladem. Urządzenie pozwala na połączenie za pomocą Bluetooth z telefonem komórkowym oraz na odbieranie połączeń przychodzących. 

Interkom Freedconn to model pozwalający na wykonanie rozmów do 10 godzin za pomocą telefonu oraz do 7 godzin między kierowcą i pasażerem. Produkt ma wszystkie niezbędne funkcje takie jak możliwość oddzwaniania na ostatni numer znajdujący się na liście w telefonie. Czas czuwania urządzenia wynosi do 7 dni. Interkom komunikuje się za pomocą Bluetooth V4.2 + EDR. Model ma wbudowany akumulator Li-Ion, którego czas ładowania wynosi do 4 godzin. Wymiary interkomu wynoszą 3,9 cm x 8,1 cm x 1,9 cm. 

Osoby, które zakupiły produkt, potwierdzają, że interkom dobrze spełnia swoje zadanie podczas prowadzenia rozmów między kierowcą i pasażerem. Jakość prowadzonej rozmowy jest optymalna, a sam interkom został wykonany z dobrej jakości materiału. 

 

 

 

 

Interkom V6

 

5. Interkom Motocykl Ejeas V6 Pro 1200m Bkuetooth

 

Najnowszy model Interkom Ejeas V6 Pro to produkt zaprojektowany z myślą o wymagających motocyklistach, którzy poszukują urządzenia umożliwiającego wykonywanie rozmów między 6 różnymi osobami. Model ma funkcję Full Duplex, która pozwala rozmawiać i jednocześnie słuchać muzyki. Sprzęt ma opcję umożliwiającą automatyczne odbieranie połączeń przychodzących oraz oddzwaniania na ostatni numer znajdujący się na liście w smartfonie. 

Model Ejeas V6 Pro ma wydajną baterię 850 mAh pozwalającą na 12 godzin pracy oraz do 400 godzin czuwania. Sprzęt umożliwia wykonanie połączenia między motocyklistami znajdującymi się w odległości do 1200 metrów w terenie otwartym. Tani interkom motocyklowy ma wbudowany system High-End, który skutecznie redukuje szumy przy prędkości do 140 km/h. 

Motocykliści potwierdzają, że jest to dobry i tani interkom motocyklowy, który wyróżnia się wydajną baterią o dużej pojemności. Sprzęt zwiększa komfort w trakcie jazdy jednośladem, co dodatkowo jest doceniane przez motocyklistów. 

 

 

 

 

Interkom Ejeas

 

6. Interkom Motocyklowy Ejeas E2 Bluetooth na 2 Kaski

 

Interkom Ejeas E2 to urządzenie przeznaczone do przesyłania dźwięku drogą radiową między kierowcą jednośladu i pasażerem. Sprzęt umożliwia wygodne połączenie między 4 urządzeniami, a także pomiędzy nawigacją, smartfonem i odtwarzaczem muzycznym typu MP3 i MP4. Model pozwala na automatyczne odbieranie połączeń przychodzących, co jest bezpieczne i bardzo wygodne w trakcie jazdy na motocyklu. Urządzenie ma wbudowane diody LED sygnalizujące o gotowości interkomu do pracy. 

Urządzenie Ejeas E2 ma duży zasięg do 1200 metrów w terenie otwartym. Po sparowaniu z nawigacją użytkownik może odsłuchiwać komendy głosowe za pomocą interkomu. Urządzenie ma system redukcji szumów VOX, DSP oraz EDR. Model jest wyposażony w wydajny akumulator o pojemności 500 mAh pozwalający na prowadzenie rozmów do 10 godzin. Interkom jest wodoodporny i został wykonany z wysokiej jakości materiałów. 

Opinie o interkomach motocyklowych Ejeas są pozytywne wśród osób, które zdecydowały się na zakup dobrej jakości sprzętu. Konsumenci są zadowoleni z prostej obsługi urządzenia oraz z bezproblemowego parowania interkomów. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki interkom motocyklowy kupić? 

 

Interkomy motocyklowe to bardzo praktyczne gadżety, które sprawdzają się podczas podróży motocyklem. Urządzenia służą przede wszystkim kierowcom i pasażerom, aby sprawnie i bezproblemowo mogli się porozumieć między sobą w czasie jazdy bez konieczności zjeżdżania na pobocze drogi. Interkomy to także sprawdzone rozwiązanie dla osób, które w czasie jazdy lubią słuchać muzyki lub potrzebują skorzystać z nawigacji. Po połączeniu urządzenia ze smartfonem motocyklista może słuchać wskazówek głosowych pochodzących z najpopularniejszych aplikacji do nawigowania. Zaletą interkomów jest także możliwość odbierania połączeń i wygodne prowadzenie rozmowy w czasie jazdy. 

Niewielki sprzęt pozwala zwiększyć komfort podróżowania i umożliwić wykonywanie czynności, które sprawiłyby trudność bez podłączonego interkomu. Wygodę z korzystania interkomu docenią osoby podróżujące z pasażerem lub jeżdżące ze znajomymi, którzy poruszają się na innych jednośladach. Interkom umożliwia sprawne porozumiewanie się w czasie jazdy, co zdecydowanie ułatwia wspólną podróż. 

Jaki interkom motocyklowy wybrać? 

Motocykliści, zastanawiając się, jaki jest najlepszy interkom motocyklowy, powinni wiedzieć, że na rynku są dostępne dwa rodzaje urządzeń. W zależności od wybranego wariantu użytkownik ma do dyspozycji model przewodowy i bezprzewodowy. W przypadku tych pierwszych dużymi plusami są niska cena oraz dłuższa praca na jednym ładowaniu. Minusem takiego rozwiązania są kable, które należy sprawnie rozprowadzić w kasku, co zajmuje sporo czasu. Oprócz tego użytkowanie sprzętu z okablowaniem jest mniej wygodne zarówno dla motocyklisty, jak i pasażera. Głównie z tego względu większość osób decyduje się na zakup modelu bezprzewodowego, który jest droższy od przewodowego. Interkom bezprzewodowy łączy się za pomocą Bluetooth, co zdecydowanie zwiększa komfort. Urządzenie wymaga ładowania przed każdą długą podróżą, jednak użytkownik nie musi martwić się o skomplikowany montaż oraz okablowanie. 

 

Dlaczego warto zdecydować się na interkom motocyklowy? 

Decyzję o zakupie interkomu motocyklowego warto przemyśleć tak samo, jak w przypadku każdych innych zakupów. W przypadku osób, które każdą wolną chwilę spędzają na jednośladzie, kupno urządzenia do komunikacji będzie bardzo dobrym pomysłem. Interkom motocyklowy sprawdzi się przede wszystkim w trakcie podróży z pasażerem lub innymi motocyklistami. Interkom pełni funkcję nie tylko sprzętu ułatwiającego rozmowę, ale przede wszystkim informującego kierowców o danym zagrożeniu. 

Zalety sprzętu docenią osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z jazdą na motocyklu. Dzięki stałej łączności kierowcy dwóch różnych maszyn mogą być w stałym kontakcie i poradzić się w razie awaryjnej sytuacji. Urządzenie do łączności bezprzewodowej sprawdzi się także w sytuacji, gdy jedna z osób będzie jechać daną trasą po raz pierwszy. Wiadome jest, że prędkość na motocyklu jest znacznie wyższa niż w samochodzie i o wiele łatwiej o popełnienie błędu. Z tego względu dobrze jest słuchać rad osoby, którą już tą drogą jechała i ma doświadczenie w pokonywaniu zakrętów na konkretnym odcinku. 

Interkom motocyklowy oprócz możliwości stałego kontaktu oferuje także opcję pozwalającą na słuchanie ulubionej muzyki lub radia w trakcie jazdy. Najlepszy interkom motocyklowy ma moduł umożliwiający słuchanie ulubionej stacji radiowej, jadąc do pracy lub na wycieczkę. Nowoczesny sprzęt ma opcję umożliwiającą redukcję szumów, co jest bardzo wygodne w czasie jazdy na motocyklu sportowym rozwijającym wysokie prędkości. Interkom motocyklowy ma także funkcję pozwalającą na automatyczną regulację głośności w zależności od rozwijanej prędkości. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ motocyklista nie musi sam zmieniać głośności i tym samym odrywać rąk od kierownicy. 

Interkomy motocyklowe w dobrych cenach 

Zakup interkomu motocyklowego jest dobrym pomysłem dla osób podróżujących z pasażerem lub przyjaciółmi na innych jednośladach. Przewodowe modele są tańsze od produktów bezprzewodowych. Podstawowy interkom przewodowy to wydatek od 50 do 350 zł w zależności od dodatkowych funkcji. W przypadku zakupu sprzętu bezprzewodowego motocyklista musi liczyć się z wydatkiem od 300 zł wzwyż. Wysokiej jakości urządzenia z dodatkowymi funkcjami, które pozwalają na połączenie 2 i więcej kasków jednocześnie to wydatek od 1200 zł do 3500 zł. 

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest interkom motocyklowy?

Interkom motocyklowy to urządzenie pozwalające na porozumiewanie się motocyklistów pomiędzy sobą w trakcie jazdy. Urządzenie sprawdza się także w przypadku motocyklisty podróżującego z pasażerem i umożliwia swobodną rozmowę między podróżującymi jednośladem osobami. Łączność bezprzewodowa Bluetooth umożliwia wykonanie bezpłatnego połączenia, które jest aktywne przez całą podróż. Zestaw interkomu składa się z dwóch elementów takich jak słuchawki i mikrofon, które są zamontowane w kasku motocyklowym. Moduł zewnętrzny odpowiedzialny za łączność znajduje się na zewnątrz kasku. Wiele dostępnych modeli umożliwia wykonanie połączenia ze smartfonem i odtwarzanie muzyki w czasie jazdy lub odbieranie połączeń bez konieczności stawania motocyklem na poboczu. 

 

P2:  Jak działa interkom motocyklowy?

Działanie interkomu motocyklowego jest bardzo proste. Działa on na podobnej zasadzie jak słuchawka Bluetooth, która jest wykorzystywana przez kierowców do odbierania połączeń przychodzących oraz do prowadzenia bezpiecznej rozmowy bez odrywania rąk od kierownicy w przypadku prowadzenia samochodu. Interkomy tego samego producenta łączą się ze sobą dzięki specjalnemu, szyfrowanemu pasmu. Takie rozwiązanie pozwala utrzymywać stałe połączenie nawet do 2 km na otwartej przestrzeni. Stosowanie dwóch takich samych urządzeń umożliwia także zachowanie wysokiej jakości dźwięku, dzięki czemu motocykliści słyszą się bardzo wyraźnie. W przypadku parowania sprzętów dwóch różnych producentów jakość połączenia może okazać się słaba, a interkomy mogą gubić sygnał. 

P3:  Jak zrobić interkom motocyklowy?

Wykonanie interkomu motocyklowego, który sprawdzi się w przypadku kierowcy i pasażera, jest możliwe, o ile obie osoby posiadają słuchawkę Bluetooth. Zastosowanie takiego rozwiązania jest ciekawą alternatywą, jeśli motocyklista nie chce montować profesjonalnego interkomu do kasku. Dwie słuchawki Bluetooth sparowane z telefonem komórkowym mogą okazać się dobrym rozwiązaniem, aby wykonać połączenie i pozostać w stałym kontakcie. Zakup dobrej jakości słuchawki Bluetooth to wydatek od 50 do 100 zł. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że posiadacz tego urządzenia może stosować sprzęt nie tylko w trakcie podróży motocyklem, ale w każdej innej sytuacji. 

 

P4:  Jak zamontować interkom w kasku?

Montaż interkomu jest uzależniony od tego, czy użytkownik posiada kask przystosowany do zainstalowania urządzenia bezprzewodowego. Producenci interkomów biorą pod uwagę fakt, że na rynku dostępne są różnego rodzaju kaski, dlatego też coraz więcej urządzeń umożliwia bezproblemowy montaż. Nie ma więc znaczenia, czy motocyklista posiada kask integralny, szczękowy czy otwarty. Większość dostępnych modeli pozwala na bezproblemowe wypięcie wnętrza kasku, co dodatkowo ułatwia proces podłączenia. Kable należy w odpowiedni sposób zainstalować, a sam mikrofon powinien znaleźć się jak najbliżej ust. Wielu producentów oferuje dwa rodzaje mikrofonów. W zestawie znajduje się model na elastycznym ramieniu oraz drugi w postaci cienkiego kabelka. Mikrofon na kablu montuje się w kaskach integralnych. Do modelu szczękowego oraz otwartego lepiej sprawdzi się mikrofon na elastycznym ramieniu. Centrale od interkomu należy dobrze przymocować do skorupy kasku. 

 

P5:  Jak sparować interkom?

Parowanie interkomów jest tak samo proste, jak łączenie ze sobą dwóch urządzeń obsługujących łączność bezprzewodową Bluetooth. Modele tego samego producenta łączą się ze sobą za pomocą szyfrowanego pasma automatycznie po włączeniu. Użytkownik nie musi wykonywać żadnych dodatkowych operacji. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że unikatowe szyfrowanie pasma Bluetooth pozwala na wykonanie swobodnej rozmowy z drugim motocyklistą znajdującym się w pewnej odległości. Parowanie interkomu ze smartfonem jest równie proste, ponieważ telefon komórkowy po wejściu w ustawienia łączności bezprzewodowej sam zobaczy urządzenie i nawiąże połączenie. 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 13.04.21

 

Prostownik samochodowy – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Prostownik samochodowy powinien mieć każdy, kto posiada samochód lub motocykl. To niewielkie urządzenie może uratować z opresji, podczas gdy akumulator się rozładuje, a w pobliżu nie będzie żadnego auta z kablami rozruchowymi. Polecany model to Volt 6PRO061205 wyróżniający się kompaktowym rozmiarem oraz niewielką wagą, dzięki czemu urządzenie można schować nawet w schowku wewnątrz pojazdu. Cztery programy oraz funkcja podtrzymywania napięcia sprawiają, że akumulator nie ulegnie zniszczeniu. Innym polecanym urządzeniem jest CTEK MXS 5.0 przeznaczony do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych, żelowych oraz AGM o pojemności od 1.2 Ah do 110 Ah. W zestawie znajdują się dodatkowe złączki pierścieniowe 6,4 mm.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

6 najlepszych prostowników samochodowych. Opinie w 2021 roku 

 

Wybór prostownika samochodowego jest ściśle uzależniony od tego, jakie są wymagania użytkownika oraz do jakich celów będzie wykorzystywany. W przypadku okazjonalnego użytku w sytuacji awaryjnej dobrym wyborem jest zakup modelu automatycznego, przeznaczonego do ładowania samochodów i motocykli. Aby wiedzieć jaki sprzęt będzie odpowiedni trzeba poznać opinie użytkowników znajdujące się poniżej. Ranking prostowników samochodowych przybliży także parametry poszczególnych urządzeń, co jest bardzo istotne w czasie zakupu. 

 

Prostownik do akumulatora żelowego

 

1. Ładowarka, Prostownik do Akumulator Żelowy 6 V 12 V Volt 6PRO061205 

 

Prostownik do akumulatora Volt 6PRO061205 to uniwersalne urządzenie, które warto kupić. Kompaktowe wymiary oraz możliwość przechowywania w dowolnym miejscu sprawiają, że to produkt spełniający wszystkie oczekiwania. Ładowarka jest wyposażona we wszystkie zabezpieczenia chroniące przed zwarciem, przeciążeniem lub przegrzaniem. 

Prostownik do akumulatora żelowego monitoruje napięcie po zakończonym procesie ładowania i automatycznie kontroluje cały proces. Niwelowanie zjawiska zasiarczenia oraz tryb zimowy pozwalają osiągnąć optymalne efekty nawet w niskiej temperaturze zewnętrznej. Cztery programy ładowania: 6 V 7.3 V 0,8 A, 14.4 V 0.8 A, 14.4 V 3.8 A oraz 14.7 V 3.8 A są przeznaczone do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych, AGM oraz żelowych. Do zestawu dołączono przejściówkę na klemy oraz na oczka.

Użytkownicy zwracają uwagę na pozytywny test prostowników samochodowych wskazujący na to, że kompaktowy model Volt 6PRO061205 sprawdzi się do ładowania akumulatorów samochodowych i motocyklowych. 

 

 

 

 

Jaki prostownik do akumulatora 60 Ah 

 

2. Prostownik Samochodowy CTEK MXS 5.0

 

Przenośny prostownik do ładowania akumulatora samochodowego CTEK MXS 5.0 jest uniwersalny i nadaje się od ogniw kwasowo – ołowiowych, żelowych oraz AGM. Pojemność obsługiwanego akumulatora wynosi od 1.2 Ah do 110 Ah, a maksymalny prąd ładowania to 5 A. Urządzenie można stosować do ładowania samochodów osobowych z silnikami benzynowymi oraz Diesla, motocykli czy zabawek dziecięcych. Ledowy wskaźnik na bieżąco informuje o stanie naładowania ogniwa. 

Kompaktowy model o wymiarach 168 mm x 65 mm x 38 mm jest odpowiedzią na pytanie, jaki prostownik do akumulatora 60 Ah oraz większych pojemności będzie odpowiedni. Tryb „zimowy” umożliwia kierowcy ładowanie ogniwa w sytuacji, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera  w skali Celsjusza. W zależności od wybranego trybu napięcie ładowania wynosi: SMALL 0.8 A/14.4 V, NORMAL 5.0 A/14.4 V, SNOW 5.0 A/14.7 V lub RECOND 5.0 A/15.8 V. 

Osoby, które zdecydowały się na zakup prostownika CTEK MXS 5.0 chwalą go za dostępność klasycznych złączek krokodylowych oraz pierścieniowych 6,4 mm. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i ma czytelne wskaźniki LED. 

 

 

 

 

Prostownik samochodowy z rozruchem

 

3. Prostownik z Rozruchem 75A 6 V 12 V Geko G80020

 

Wielofunkcyjny prostownik z rozruchem Geko G80020 sprawdza się do ładowania akumulatorów ołowiowo-kwasowych o napięciu 6 V oraz 12 V. Możliwość podłączenia ogniwa z samochodu, motocykla czy łodzi sprawia, że urządzenie jest bardzo przydatne i sprawdzi się w wielu okolicznościach. Prostownik samochodowy z rozruchem pozwala na uruchomienie jednostki napędowej nawet w momencie, gdy prąd jest całkowicie wyczerpany, a temperatura na zewnątrz spada poniżej zera stopni Celsjusza. 

Prostownik do akumulatora z bezpiecznikiem 1 x 15 A umożliwia ładowanie ogniw o pojemności od 60 Ah do 200 Ah. Napięcie zasilające wynosi 230 V, a prąd ładowania regulowany przełącznikiem 12 A, 6 A lub 2 A. Funkcja rozruchu działa maksymalnie do 5 sekund i można ją uruchomić co 120 sekund. Prąd rozruchowy wynosi 75 A, co jest bezpieczne dla ogniwa. Długość przewodów prostowniczych to 152 cm, dzięki czemu użytkownik nie musi martwić się o możliwość podłączenia. 

Użytkownicy, którzy mają w swoim garażu model Geko G80020 potwierdzają, że to dobry prostownik samochodowy z niezwykle przydatną w sytuacji awaryjnej funkcją rozruchu silnika. Ergonomiczny uchwyt umożliwia przenoszenie z miejsca na miejsce. 

 

 

 

 

Jaki prostownik do akumulatora 80 Ah 

 

4. Bosch Prostownik C3 Ładowarka Akumulatorowa Automatyczna 6/12 V 018999903M 

 

Prostownik do akumulatora samochodowego Bosch C3 jest w pełni automatyczny i zalecany do wszystkich pojazdów wyposażonych w ogniwa kwasowo-ołowiowe, żelowe, wapniowe, AGM oraz bezobsługowe. Dwa tryby pozwalają na podłączenie akumulatorów 6 V od 1.2 Ah do 14 Ah oraz 12 V od 14 Ah do 120 Ah. Cechą charakterystyczną jest automatyczne uruchamianie się procesu regeneracji po przetestowaniu stanu ogniwa. Ładowanie impulsowe aktywuje się przy napięciu wynoszącym 7,5 V oraz 10,5 V. 

Automatyczna ładowarka dysponuje 4 różnymi programami oraz funkcją podtrzymywania, w trakcie której ogniwo zostaje doładowane prądem 1.5 A. Prostownik do akumulatora obsługuje się za pomocą jednego centralnego przycisku, a dodatkowe zabezpieczenia dbają o to, aby w całym procesie wszystko przebiegło bez żadnych problemów. Przyłącze stalowe jest w pełni zaizolowane i ma optymalną długość wynoszącą 190 cm. 

Nie trzeba znać się na motoryzacji, aby wiedzieć jaki prostownik do akumulatora 80 Ah wybrać. Model Bosch C3 ma wiele pozytywnych opinii od zadowolonych użytkowników, którzy wybrali go ze względu na przystępną cenę oraz przeznaczenie do różnego typu ogniw. 

 

 

 

 

Prostownik samochodowy 12 V

 

5. Prostownik Samochodowy do Akumulatorów 12 V 24 V Mar-Pol GZL-17 Fast Charge

 

Uniwersalny prostownik samochodowy 12 V Mar-Pol GZL-17 Fast Charge jest przeznaczony do ładowania akumulatorów, których pojemność wynosi do 400 Ah. Funkcja wspomagania rozruchu po wyczerpaniu ogniwa jest włączana za pomocą pilota, dzięki czemu użytkownik poradzi sobie bez pomocy drugiej osoby z uruchomieniem jednostki napędowej. Szczytowy prąd rozruchu wynosi 200 A, dzięki czemu sprawdzi się przy instalacji 24 V. 

Obudowa urządzenia jest metalowa i dobrze odprowadza ciepło, dzięki czemu ryzyko zapłonu nawet przy bardzo wysokiej temperaturze jest zminimalizowane. Duża liczba otworów wentylacyjnych oraz funkcja auto chronią przed uszkodzeniem i rozłączają układ w momencie, gdy następuje przegrzanie transformatora. Użytkownik ma do dyspozycji opcję normalnego ładowania oraz Fast Charge. 

Opinie o prostowniku samochodowym Mar-Pol GZL-17 z funkcją Fast Charge są pozytywne wśród ludzi potrzebujących urządzenia do ładowania akumulatorów o większych pojemnościach. Zaciski są dobrze zabezpieczone gumą, co chroni przed ewentualnymi obrażeniami. 

 

 

 

 

Jaki prostownik do akumulatora 74 bAh

 

6. Prostownik 6 V/12 V 12-100Ah 4,5A 90W Dedra DEP010

 

Prosty w obsłudze prostownik samochodowy Dedra DEP010 jest przeznaczony do ładowania akumulatorów o pojemności od 1 2 Ah do 100 Ah. Solidna obudowa w kolorze niebieskim ma odpowiednio rozmieszczone otwory wentylacyjne, przez które dostaje się chłodne powietrze niezbędne do schłodzenia transformatora. Wygodny gumowy uchwyt znajdujący się u góry umożliwia komfortowe przenoszenie z miejsca na miejsce. 

Dedra DEP010 ma zabezpieczenia w postaci bezpiecznika, który w razie potrzeby wyłącza urządzenie. Moc ładowania wynosi 90 W, a prąd ładowania 4,5 A. Prostownik jest przeznaczony do instalacji 6 V oraz 12 V, a ustawienie można zmienić za pomocą przycisku na panelu. Wskaźnik natężenia prądu jest czytelny, a przycisk on/off zlokalizowany w dobrym miejscu. Szukając jaki prostownik do akumulatora 74 Ah wybrać, można kupić model Dedra DEP010 ze względu na jakość oraz prostą obsługę. 

Konsumenci potwierdzają, że jest to dobry i tani prostownik samochodowy z wbudowanym transformatorem, który obsługuje się manualnie. Sprzęt ma pozytywne oceny wystawione przez zadowolonych użytkowników. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki prostownik samochodowy kupić? 

 

Każda osoba poruszająca się na co dzień samochodem na pewno nie raz stanęła przed problemem, że przed wyjazdem do pracy silnik nie chce się uruchomić z niewiadomych przyczyn. O ile prawdopodobieństwo awarii jest wysokie, o tyle zazwyczaj winowajcą okazuje się wyczerpany akumulator. Dotyczy to szczególnie samochodów z silnikami wysokoprężnymi oraz pojazdów z dużą ilością elektroniki na pokładzie. Problem ze słabym akumulatorem ujawnia się zazwyczaj, gdy temperatura powietrza spada poniżej 5 stopni Celsjusza oraz gdy wzrasta poziom wilgotności. Takie połączenie sprawia, że rozrusznik nie jest w stanie uruchomić jednostki napędowej i pojawia się problem z niejeżdżącym samochodem. Dobrym rozwiązaniem, które ratuje kierowcę w takiej sytuacji, jest podłączenie rozładowanego akumulatora do odpowiednio dobranego prostownika, który uzupełni zużytą energię i umożliwi uruchomienie silnika. 

Jaki prostownik samochodowy wybrać? 

Decydując się na zakup prostownika samochodowego, warto wiedzieć, jakie są różnice w parametrach poszczególnych urządzeń. Zupełnie inne wybierze kierowca auta osobowego, a inne będą potrzebne do ciężkich maszyn budowlanych. Kupując urządzenie do ładowania spełniające oczekiwania zwykłego użytkownika auta osobowego, warto jednak zwrócić uwagę na możliwość ładowania innych pojazdów np. motocykla. Najlepszy prostownik samochodowy ma również program przeznaczony do instalacji 6 V, dzięki czemu można naładować akumulator w motorowerze, skuterze czy motocyklu. Przed przystąpieniem do zakupu warto wiedzieć, że urządzenia do ładowania dzielą się na grupy i różnią między sobą elementami znajdującymi się wewnątrz. Jakie są dostępne rodzaje prostowników akumulatorowych?

 

Standardowy 

Standardowy prostownik samochodowy, z którym większość kierowców miała do czynienia, jest prosty w obsłudze i nie wyróżnia się żadnymi dodatkowymi funkcjami. Model transformatorowy wyróżniający się niską ceną, dostępnością oraz nieskomplikowaną konstrukcją jest jednak mało praktyczny. Brak elektroniki czuwającej nad całym procesem ładowania wymaga od użytkownika pełnego zaangażowania i stałej kontroli. Manualny mechanizm umożliwiający wyłączenie po naładowaniu jest dostępny tylko w niektórych modelach, co powoduje, że kierowca musi wyłączyć ładowanie w odpowiednim momencie. Co więcej, brak systemu odpowiedzialnego za dopasowanie natężenia prądu jest kolejnym utrudnieniem, ponieważ osoba bez doświadczenia może nie wiedzieć jak prawidłowo ustawić urządzenie. Decydując się na wersję z transformatorem, trzeba jednak zwrócić uwagę na wielkość oraz ciężar prostownika. Niektóre unowocześnione modele są wyposażone w funkcję rozruchu jednostki napędowej bez konieczności pełnego naładowania akumulatora. 

 

Automatyczny 

Prostownik mikroprocesorowy zwany także automatycznym wyróżnia się o wiele bardziej zaawansowanymi funkcjami niż w przypadku standardowego urządzenia. Oprócz większej ilości funkcji jest on także bardziej bezpieczny dla samego akumulatora. Za prawidłowe działanie urządzenia odpowiada mikroprocesor, który kontroluje i odpowiada za parametry ładowania. Osoba, która chce naładować ogniwo za pomocą automatycznego prostownika, musi jedynie podłączyć zaciski do słupków odpowiednimi biegunami i uruchomić je za pomocą włącznika. Resztą procesu zajmie się inteligentne urządzenie, które po zakończeniu ładowania przechodzi w tryb podtrzymywania polegający na stałym mierzeniu napięcia oraz doładowaniu w razie konieczności. Mikroprocesor odpowiedzialny za pracę urządzenia automatycznie wykrywa, dobiera oraz podtrzymuje prąd przez cały czas, kiedy akumulator pozostaje podłączony. 

Wiele osób decyduje się na zakup prostownika automatycznego ze względu na systemy bezpieczeństwa wykluczające przeładowanie lub zwarcie. Co więcej, dzięki zabezpieczeniom użytkownik nie musi wyjmować ogniwa z samochodu i może ładować je bezpośrednio w samochodzie po wcześniejszym odłączeniu klem. Droższy model prostownika automatycznego jest wyposażony w dodatkowe funkcje takie jak odsiarczanie, które umożliwia uratowanie ogniwa w przypadku zupełnego rozładowania. Proces polega na pulsacyjnym ładowaniu z równoczesnym minimalnym rozładowaniem. Inną przydatną opcją jest booster, dzięki któremu można uruchomić jednostkę napędową nawet w sytuacji zupełnego rozładowania akumulatora. Klasyczny model z mikroprocesorem jest lekki i poręczny, dzięki czemu można go bez problemu przechowywać w domu w szufladzie lub szafce z różnymi narzędziami. 

 

Trakcyjny 

Prostownik trakcyjny raczej nie przyda się do ładowania standardowego akumulatora w samochodzie osobowym, jednak dobrze wiedzieć, że również takie wersje są dostępne. Przeznaczone do ładowania ogniw o dużym napięciu, które znajdują się np. w autach elektrycznych lub maszynach przemysłowych. Sprawdzą się także do naładowania akumulatora w maszynach transportowych czy rekreacyjnych, a także w miejscach, gdzie dostępna jest instalacja solarna. Ogniwo stosowane w takich obiektach wymaga delikatnego traktowania, dlatego też konieczny jest zakup specjalnego prostownika, którego cena zdecydowanie różni się od tradycyjnego modelu do użytku domowego. 

Jaki wybrać prostownik do akumulatora w motocyklu? 

Zastanawiając się, jaki jest najlepszy prostownik samochodowy, który jednocześnie naładuje akumulator w motocyklu, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na dostępne programy. Właściciele jednośladów, które są maszynami sezonowymi, często mają problem, jeśli chodzi o uruchomienie silnika po kilkumiesięcznym postoju pojazdu w garażu. Wybierając prostownik z myślą o samochodzie i motocyklu, warto zwrócić uwagę na dostępność programu 6 V. Automatyczny model sam dostosowuje prąd ładowania, chroniąc przy tym ogniwo i wydłużając jego trwałość. 

 

Prostowniki samochodowe w dobrych cenach 

Kluczowym elementem decydującym o tym, jaki prostownik samochodowy kupimy, jest jego cena. Najprostszy model spełniający oczekiwania osoby, która skorzysta z ładowarki dwa lub trzy razy w ciągu roku to niewielki wydatek zamykający się w kwocie do 60 złotych. Za wersję automatyczną trzeba zapłacić 100 złotych więcej, co oznacza, że koszt zakupu wyniesie do 160 zł. Model automatyczny przeznaczony do szybkiego ładowania to koszt do 250 zł. Urządzenie rozruchowe do zadań specjalnych to wydatek od 450 do 700 zł w zależności od producenta. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak podłączyć prostownik do akumulatora? 

Podłączenie prostownika samochodowego może wydawać się trudne, jednak tak naprawdę do wykonania tego zadania nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności. Przed przystąpieniem do podłączenia, należy sprawdzić, gdzie znajduje się akumulator. W zależności od posiadanego auta może on być pod maską, pod siedzeniem pasażera lub w bagażniku. Kolejnym krokiem jest odłączenie klem wraz z przewodami, co skutkuje odcięciem zasilania w pojeździe. Przed podłączeniem prostownika trzeba sprawdzić, po której stronie znajduje się minus, a po której plus, ponieważ nie wszystkie urządzenia mają opcję pozwalającą odwrócić bieguny w razie odwrotnego podpięcia. Po podłączeniu zacisków do słupków należy wpiąć prostownik do sieci i uruchomić urządzenie. W zależności od posiadanego modelu trzeba wybrać odpowiedni program i pozostawić do ładowania. Do każdego nowego prostownika producenci dołączają instrukcję obsługi, za pomocą której można poradzić sobie z prawidłowym wyborem programu. 

 

P2: Jak podłączyć prostownik do akumulatora w skuterze? 

Rozładowany akumulator w skuterze sprawia tyle samo problemów co w samochodzie. Podłączenie urządzenia opiera się jednak na tej samej zasadzie, co w przypadku większych pojazdów. Jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę to dostępność programu przeznaczonego do ładowania akumulatorów o niższym napięciu. Samochody mają instalację elektryczną o napięciu 12 V. Motocykle i skutery są zaopatrzone w słabszą instalację 6 V. Do naładowania akumulatora niezbędne będzie przełączenie programu z 12 V na 6 V, a następnie podłączenie za pomocą zacisku plusowego i minusowego do słupków. Nowszej generacji urządzenia dostosują optymalny czas ładowania do podłączonego ogniwa.   

P3: Gdzie kupić prostownik do akumulatora? 

Osoby zastanawiające się gdzie kupić dobrej jakości prostownik samochodowy powinny udać się do sklepów lub hurtowni motoryzacyjnych, gdzie pracownicy pomogą w wyborze odpowiedniego urządzenia. Równie dobrym pomysłem jest udanie się do popularnych sklepów zlokalizowanych na terenie całego kraju, które w sezonie jesienno-zimowym oferują niewielkich rozmiarów prostowniki przeznaczone do ładowania samochodów i motocykli.  

 

P4: Jak działa prostownik samochodowy? 

Zakup dobrego prostownika do akumulatora jest bardzo ważny dla osób, które nie garażują samochodów. Słabe ogniwo szczególnie w sezonie zimowym daje o sobie znać i zwraca uwagę właściciela, że nieubłaganie zbliża się czas kosztownej wymiany. Tymczasowym rozwiązaniem ratującym może być podłączenie prostownika, który naładuje słaby akumulator. Zasada działania ładowarki jest bardzo prosta. Po podłączeniu do sieci urządzenie zmienia napięcie na stałe, dzięki czemu możliwe jest przywrócenie pełnej sprawności akumulatora w pojeździe. Czas ładowania jest uzależniony od wybranego programu, jednak ważne jest to, aby nie korzystać z prostownika dłużej niż 10 godzin. 

 

P5: Ile prądu pobiera prostownik samochodowy? 

Ciężko jednoznacznie stwierdzić ile prądu pobiera prostownik samochodowy, ponieważ wartość ta jest uzależniona od kilku czynników. Przede wszystkim zależy od pojemności ładowanego akumulatora. Innymi czynnikami wpływającymi na koszty związane z podłączeniem prostownika jest czas ładowania oraz stopień rozładowania ogniwa. W przypadku stałonapięciowego ładowania początkowo prąd jest duży, lecz spada w miarę upływu czasu. Warto wiedzieć, że czas i koszt uzupełnienia energii w akumulatorze jest także uzależniony od stopnia zużycia ogniwa. Im nowszy akumulator, tym łatwiej będzie go naładować. Podłączenie do prostownika ogniwa o standardowych parametrach na 6-10 godzin to koszt od 40 do 75 groszy. Zużycie może wynieść do 1 kWh.