Ostatnio aktualizowane: 27.10.20

 

Jeżeli planujesz zakup nowych opon zimowych, które zapewnią odpowiednią przyczepność na zaśnieżonej drodze, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Opisujemy w nim najbardziej popularne marki oferujące ogumienie do aut na zimę. Po zapoznaniu się z poniższymi informacjami znalezienie właściwego kompletu nie powinno być trudne.

 

Nokian

Nokian to jedna z najbardziej popularnych marek opon samochodowych w krajach nordyckich, a także na terenie Rosji. Przedsiębiorstwo ma swoją siedzibę w fińskim mieście Nokia, a zostało założone w 1988 roku. W ofercie firmy znajdziemy ogumienie zarówno do aut osobowych, jak i dostawczych, a nawet ciężarowych. Co więcej, Nokian jest bardzo znanym producentem opon przeznaczonych do maszyn rolniczych, leśnych, portowych i górniczych. Proces ich produkcji oparty jest na zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Wszystko po to, aby zapewnić kierowcom maksymalny poziom bezpieczeństwa. Obecnie marka jest liderem sprzedaży opon pneumatycznych w Skandynawii. W 2014 roku wprowadziła na rynek zimowy model z wysuwającymi się kolcami, był to pierwszy tego typu produkt na świecie.

 

Dębica

Jeśli postanowimy sprawdzić ranking opon zimowych, bez wątpienia znajdziemy w nim model oferowany przez polską markę Dębica. Jej nazwa pochodzi od miasta, w którym mieści się siedziba przedsiębiorstwa, leżącego na terenie województwa podkarpackiego. W asortymencie firmy znajdziemy opony do samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych. Są one chętnie kupowane nie tylko na terenie Polski, ale i poza granicami naszego kraju. Główne rynki eksportu ogumienia Dębica to Niemcy, Luksemburg, Francja, USA, Kanada i Turcja. Marka powstała w 1937 roku w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego, była filią poznańskiego Stomilu. Jednym z jej założycieli był Stefan Dwornik, major piechoty Wojska Polskiego.

Uniroyal

Belgijska marka Uniroyal powstała w 1868 roku w mieście Liege, a jej założycielem był wojskowy oficer Oscar Englebert (początkowo był właścicielem niewielkiego sklepu, w którym sprzedawano gumowe materiały). Pierwsze wyprodukowane przez nią opony pojawiły się na rynku w 1894 roku. Były przeznaczone do rowerów oraz powozów konnych. Cztery lata później firma rozpoczęła produkcję ogumienia do samochodów. Założyciel, jak również jego syn, stawiali przede wszystkim na rozwój. Uniroyal jako pierwsza marka zaoferowała tzw. opony przeciwdeszczowe zapewniające przyczepność na mokrej nawierzchni. Kilka stworzonych przez nią rozwiązań z czasem zaczęły też wykorzystywać inne firmy. Mowa tu np. o bieżniku w kształcie litery „V”.

 

Kormoran

Polska marka Kormoran cieszy się dużą popularnością wśród kierowców z Polski, jak i innych krajów. Oferuje ona średniej klasy opony do aut osobowych, dostawczych, typu SUV oraz wyścigowych. Firma została założona w 1999 roku, obecnie wchodzi w skład grupy Michelin. Do produkcji ogumienia wykorzystywane są trwałe mieszanki gumy wykazujące podwyższoną odporność na ścieranie. Opony cieszą się uznaniem konsumentów także ze względu na gwarancję komfortowej i bezpiecznej podróży samochodem po drogach krajowych, jak i autostradach, niezależnie od warunków atmosferycznych.

 

Fulda

Fulda to firma założona w Niemczech w 1900 roku przez dwóch biznesmenów, Gustawa Beckera oraz Moritza Hasenclevera. Już rok później rozpoczęto produkcję wyrobów z gumy, a pierwsze opony były przeznaczone do wózków dziecięcych, powozów konnych i innych pojazdów niewyposażonych w silnik. Ogumienie do samochodów i motocykli pojawiło się na rynku w 1906 roku, a w 1907 roku stało się podstawowym produktem dostępnym w ofercie marki. Niemal od samego początku istnienia, Fulda współpracowała z amerykańską firmą Goodyear, a z czasem została dołączona do tego znanego koncernu. W ofercie marki znajdziemy opony do samochodów osobowych, ciężarowych i dostawczych, jak również do maszyn rolniczych.

 

Michelin

Jednym z największych producentów opon jest Michelin, jego siedziba znajduje się we Francji. Firma została założona w 1889 roku przez braci Michelinów, a zyskała popularność za sprawą ogumienia do bolidów Formuły 1. Jej oferta obejmuje różnego rodzaju opony, do pojazdów: osobowych, ciężarowych, rolniczych, motocykli, promów kosmicznych i samolotów. Michelin to także oficjalny dostawca ogumienia w WRC (od sezonu 2011). Jedna z fabryk koncernu znajduje się na terenie Polski, w Olsztynie (województwo warmińsko-mazurskie).

Barum

Marka Barum istnieje na rynku od ponad 70 lat i jest popularna na terenie Europy. Została założona w Czechach, a głównym jej celem było zaoferowanie kierowcom stosunkowo tanich, ale bardzo solidnych opon. W 1993 roku firma stała się filią przedsiębiorstwa Continental, co pozwoliło na jej dalszy rozwój. Obecnie Barum zajmuje się produkcją ogumienia do samochodów osobowych, ciężarowych, a nawet pick-upów.

 

Sava

Słoweńska marka Sava to jeden z największych producentów opon na terenie Europy Środkowej. Jej oferta obejmuje ogumienie do aut osobowych, SUV-ów, dostawczych i ciężarowych. Przed trafieniem do sprzedaży opony są poddawane próbom kontroli jakości. To daje gwarancję zakupu wytrzymałych opon, dobrze sprawdzających się w każdych warunkach. Sava jest częścią amerykańskiego koncernu Goodyear.

 

Kleber

Kleber to francuski producent opon klasy średniej. Firma została założona w 1911 roku, a od 1981 roku jest częścią grupy Michelin. Zajmuje się ona produkcją ogumienia nie tylko do samochodów dostawczych i osobowych, ale również pojazdów rolniczych, w tym ciągników. Cechą wyróżniającą opony Kleber jest gwarancja bezpieczeństwa, nawet w bardzo trudnych warunkach. Ciekawe jest to, że firma współpracuje z niektórymi producentami aut. Z tego powodu ogumienie Kleber jest fabrycznym wyposażeniem takich modeli, jak Peugeot 301 czy Citroen Berlingo.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments