Ostatnio aktualizowane: 22.01.21

 

Wyjeżdżasz na urlop lub planujesz długą podróż i zastanawiasz się, czy kupić lodówkę turystyczną? Może się wydawać, że taki sprzęt zajmuje dużo miejsca i jest nieporęczny. Podjęcie decyzji może być trudne, a my przygotowaliśmy kilka powodów, które przekonają Cię, że to urządzenie okaże się niezbędnym elementem Twojego wyposażenia na podróż.

 

Świeżość potraw

Podstawowym zastosowaniem lodówki, zarówno stacjonarnej, jak i turystycznej, jest utrzymanie świeżości produktów spożywczych przez jak najdłuższy czas. Dalekie podróże, wycieczki za miasto czy rejs łodzią zwykle wymagają zabrania ze sobą jedzenia, szczególnie gdy wybieramy się w miejsca oddalone od sklepów i restauracji. Często pakujemy nie tylko jedzenie w puszkach, ale także prowiant, który powinien być przechowywany w niskiej temperaturze. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzi się lodówka samochodowa. Niezależnie od rodzaju urządzenia, czy jest zasilane energią elektryczną, czy też zwykłymi wkładami, możemy z łatwością przechować w nim produkty, które wymagają schłodzenia. Dzięki temu sprzętowi możesz cieszyć się swoim ulubionym jedzeniem w każdym miejscu. 

Mniejsze modele nadadzą się na jednodniowe wycieczki, a gazowe lub elektryczne ułatwią dalekie i długie wyjazdy. Zakup lodówki turystycznej jest ekonomicznym rozwiązaniem umożliwiającym jedzenie wartościowych produktów w podróży, ponieważ pozwala zabrać ze sobą ulubione artykuły spożywcze, bez potrzeby wydawania w trakcie urlopu kolejnych sum na prowiant. Dodatkowo sprawdzi się w miejscach takich jak łódź lub kemping, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca, a umożliwia spakowanie licznych produktów. Dzięki lodówce turystycznej wyjazdy na kilkudniowy kemping czy samochodową podróż przez dzikie regiony nie stanowi wyzwania. Można zaplanować każdą wycieczkę, bez martwienia się o jedzenie w drodze, ponieważ możesz zabrać ze sobą wszystkie produkty, które szybko się psują.

Modele z funkcją zamrażania umożliwią spakowanie nawet głęboko zmrożonych produktów na bardzo długie wyjazdy lub rejsy łodzią. Niektóre urządzenia mają również możliwość podgrzewania umieszczonego w środku jedzenia, co pozwoli zjeść ciepły posiłek z daleka od domu. Lodówka turystyczna to dobre rozwiązanie, nawet gdy na urlopie mamy zapewniony nocleg. Zdarza się często, że w miejscu zakwaterowania nie ma dostępu do chłodziarki lub jest ona wspólna dla całego budynku. Również w takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się własne, przenośne urządzenie. Można łatwo spakować je do każdego samochodu, a często okazuje się niezastąpione w podróży. Z tego powodu, warto kupić choćby najprostszą lodówkę samochodową.  

 

Schłodzenie napojów

Letni wyjazd za miasto lub na biwak będzie dużo przyjemniejszy, gdy będzie można ochłodzić się w upalny dzień zimnym napojem. Lodówka turystyczna, wyposażona w wygodny uchwyt, pozwoli zabrać ze sobą nawet kilka butelek w dowolne miejsce. Izolacja wewnątrz pojemnika umożliwia utrzymanie napoju w chłodnej temperaturze, nawet gdy na zewnątrz panuje upał. Dzięki takiemu sprzętowi można biwakować przez wiele godzin, ciesząc się orzeźwiającym płynem w butelce. Lodówka turystyczna to dobre rozwiązanie także dla wędkarzy, którzy nie tylko mogą przechowywać w niej napoje i prowiant, ale także przenieść w niej złowione ryby, zachowując ich świeżość. Modele gazowe lub elektryczne, o większej pojemności, mogą być również wykorzystane w punktach gastronomicznych. Jako urządzenia przenośne sprawdzą się szczególnie w miejscach, które działają sezonowo i w okresie letnim serwują chłodne napoje lub lody. Dzięki lodówce turystycznej można utrzymywać niską temperaturę produktów, bez inwestowania w duże, stacjonarne chłodziarki.  

Zakupy

Lodówki turystyczne występują w wielu rozmiarach, dlatego można wybrać taką, która posłuży również jako torba na zakupy. Kiedy planujesz kupić głęboko zmrożone produkty, a do domu masz daleką drogę, taki sprzęt umożliwi Ci transport, bez obaw o rozmrożenie artykułów spożywczych. Lodówki turystyczne zwykle nie ważą dużo, a dodatkowy uchwyt ułatwia przenoszenie urządzenia. Zabierając je ze sobą, należy pamiętać, aby je wcześniej odpowiednio schłodzić. Jeżeli jednak nie chcesz nosić jej ze sobą do sklepu, możesz zostawić sprzęt w samochodzie i zakupione produkty później przełożyć do izolowanego pojemnika. Niska temperatura wewnątrz sprawi, że artykuły nie rozmrożą się, a inne, takie jak mięso i ryby, zachowają swoją świeżość nawet w upalne, letnie dni.

 

Dodatkowe miejsce do przechowywania

Lodówka turystyczna, choć przeznaczona zwykle do samochodu, może być używana także w warunkach domowych. Modele gazowe lub wyposażone we wkłady chłodzące mogą działać w każdym miejscu, jednak elektryczne wymagają odpowiedniego napięcia w gniazdku. Większość produktów wyposażonych jest w zasilacz, zmieniający napięcie prądu z domowego gniazdka, dzięki czemu możliwe jest podłączenie do niego lodówki turystycznej. Taki zasilacz można także dokupić osobno. Warto wykorzystać urządzenie w swoim domu jako dodatkowe miejsce do przechowywania produktów spożywczych. Do lodówki samochodowej można włożyć artykuły, które nie mieszczą się w stacjonarnej chłodziarce lub z pewnych względów, takich jak zapach, nie mogą się w niej znajdować. Taki sprzęt turystyczny okaże się przydatny w domu również w wypadku awarii. Kiedy lodówka przestanie działać, część produktów można przełożyć do mniejszego urządzenia i zachować ich świeżość, bez potrzeby wyrzucania jedzenia.  

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments